Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Tato aplikace dokáže ochránit váš MacBook před odcizením pomocí hlasitého alarmu

Známe to všichni. Člověk si v kavárně či třeba v knihovně pracuje na počítači a najednou si potřebuje odskočit, pro něco malého do automatu či třeba na toaletu. S tím ovšem přichází silná nervozita, co bude s počítačem, který zůstal na stole. Pokud takové situace zažíváte, pak vás jistě zaujme aktuální hit serveru Product Hunt s názvem MacBook Alarm.

MacBook Alarm je novou aplikací pro macOS, která se včera vyšvihla na post „produktu dne“. Aplikace funguje na jednoduchém principu. Usídlí se v horní liště Macu, odkud ji můžete kdykoli zapnout, a následně chrání váš počítač před krádeží pomocí alarmu. Pokud je počítač zaklapnut či odpojen od zdroje napájení, spustí se (velmi) hlasitá zvuková výstraha a majiteli počítače navíc okamžitě přijde zpráva.

Většinu zlodějů by měl odradit již samotný alarm, který třeba ve zmíněné knihovně upoutá pozornost ke krádeži dost spolehlivě. Hodí se ale i onen doplněk v podobě informační zprávu prostřednictvím aplikace Telegram. Pokud jste se od svého počítače vzdálili jen za roh na toaletu, možná ještě stihnete situaci řešit. To ostatně demonstruje i vtipné produktové video, které vývojáři prezentují.

MacBook Alarm je dostupný ke stažení přímo z webu vývojářů, a to za příznivých 9,99 dolaru, což je aktuálně v přepočtu nějakých 230 korun.

Komentáře