Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Tvůrci aplikace Astropad přichází s prvním hardwarovým zařízením pro využívání iPadu coby externího displeje

V App Storu je již delší dobu k nalezení řada aplikací, které umožňují zrcadlit na iPadu obsah z počítače a tím k Macu přidat šikovný externí displej. Nejznámější z těchto aplikací je populární Duet Display. Tvůrci grafické aplikace Astropad ale nyní po úspěšné kampani na Kickstarteru přicházejí s vůbec prvním hardwarovým řešením, které toto umožňuje a jednoduše si poradí i s přenosem videa.

Novinka s názvem Luna Display přichází na trh ve dvou variantách – s konektorem USB-C i Mini DisplayPort. Každý si tedy může vybrat, která verze mu bude s ohledem na portovou výbavu jeho Macu vyhovovat. Malý kousek hardwaru je doprovázen bezplatnou aplikací pro Mac, která umožní, abyste svůj iPad využívali coby bezdrátový dotykový displej pro Mac.

Na iPadu lze k ovládání Macu využívat všechna gesta, na která je uživatel zvyklý z trackpadu. Oproti dosavadním softwarovým řešením pro přenos obrazu z Macu do iPadu je Luna Display o mnoho vhodnější k externímu přehrávání videa. iPad si s videem z Macu poradí bez problémů, jelikož přehrávání pomáhá i grafický výkon počítače. Podle zkušeností prvních testujících funguje přenos výborně dokonce i na pomalejších WiFi sítích.

Foto: Luna Display

Luna Display a jeho doprovodnou aplikaci lze využívat na všech zařízeních od iPadu 2, ale například AppleInsider varuje, že pro optimální využívání nástroje není vhodný starší tablet, než je iPad Air. Stačí pak rovněž prakticky jakýkoli Mac alespoň z roku 2012.

Pokud chcete potenciál zařízení využít naplno, hodí se pořídit aplikaci Astropad Standard, která je zaměřena na využívání elektronické tužky Apple Pencil v kombinaci s Macem. Tato aplikace umožňuje proměnit iPad v kreslící tablet pro Mac a mezi tvůrci a umělci je velice oblíbená. Zaplatíte za ní nicméně 779 korun. Jak už ale bylo řečeno, pro samotné zrcadlení obsahu a využívání tabletu k ovládání obrazovky stačí bezplatná doprovodná aplikace. Astropad Standard je specializovaný grafický nástroj pro využívání Apple Pencil v kombinaci s Macem.

Za Luna Display zaplatíte 80 dolarů (zhruba 1 800 korun) a zařízení lze objednávat i do České republiky.

Komentáře