Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Tvůrci oblíbené fotoaplikace Halide přišli na způsob, jak vylepšit kameru na iPhonu XR

I když má cenově přijatelnější iPhone XR, který do prodeje vstoupil minulý týden, i přes pouze jednočočkové osazení velmi podobné fotografické funkce ve srovnání s dražším iPhonem XS (XS Max), pár podstatných detailů mu přeci jen chybí. A pravděpodobně ten nejzásadnější se týká portrétního režimu.

Oproti iPhonu XS totiž nejnovější iPhone nedokáže v portrétním módu zachycovat jiné objekty než lidi. Vše tedy spolehlivě funguje, když se před jeho 12megapixelový fotoaparát se širokoúhlou čočkou postaví člověk. V tomto případě se za osobou rozmaže pozadí (bokeh) a jeho tvář vynikne do popředí.

Foto: Apple

Jiná situace nastává tehdy, pokud se uživatel snaží vyfotit zvíře nebo jakýkoliv neživý objekt. To už je pro nativní aplikaci Fotoaparát u modelové řady XS problém, který nedokáže rozeznat a takzvaný bokeh efekt na fotku neaplikuje. Takové chování je ryze softwarové, což je výzva pro ambiciózní tým stojící za aplikací Halide.

Její vývojáři, kteří uvnitř aplikace mimo jiné řešili i příliš zrnité fotky na iPhonech XS, podle svých slov pracují na funkci, díky níž bude portrétní režim možné aplikovat i na okolních, neživých objektech a zmíněných zvířatech. Používají k tomu pochopitelně hloubková data, která se dají aplikovat i na jiný obsah než na lidi.

Jak jeden ze zástupců Halide píše na Redditu, některé objekty se zatím nechtějí zachycovat úplně v pořádku (a to z několika důvodů jako vzdálenost, barevnost okolí, tvar a tak podobně), nicméně by tyto situace měli výhledově zlepšit. Dále dodává, že vzhledem jednočočkovému osazení výsledný portrét nebude dosahovat takové kvality jako u modelů XS.

Lze očekávat, že i Apple v budoucnu přijde s aktualizací, ve které by tento problém, jenž se poměrně hojně řeší na diskuzních fórech, opravoval. Halide (149 Kč) však patrně bude rychlejší.

Aktualizováno 30. 10. 2018 (12:10): Aktualizace je nyní dostupná.

Komentáře