Inzerce      O nás     CzechCrunch  
V Mac App Store budou k dostání balíčky placených aplikací i aplikací s předplatným

Apple oznámil, že vývojáři nově získají možnost prodávat balíčky aplikací také skrze Mac App Store. Do balíčku budou moci být zahrnuty placené aplikace i bezplatné aplikace s předplatným. Populární varianta prodeje aplikací, kterou již dlouho známe z klasického App Storu pro iPhone a iPad, tedy konečně zavítá i do obchodu se softwarem pro Mac.

Skrze balíčky budou nyní vývojáři moci nabízet až 10 aplikací, které budou k dostání za zvýhodněnou cenu. V App Storu je tento model oblíbený a k dostání je celá řada zajímavých balíčků aplikací s konkrétním zaměřením či třeba balíčků her z konkrétní herní série.

Vývojáři ale balíčky využívají i k tomu, aby mohly prodávat nové verze aplikací za výhodnější cenu těm uživatelům, kteří mají zakoupenou starší verzi. Vývojář dá zkrátka starší i novější verzi aplikace do balíčku a ten, kdo má již starší verzi zakoupenou, má možnost dokoupit zbytek balíčku za nižší cenu.

„Balíčky aplikací jsou pro uživatele snadným způsobem, jak získat až 10 aplikací jediným nákupem. Nyní můžete vytvořit balíčky placených aplikací pro Mac nebo balíčky bezplatných aplikací, které jsou placeny jedním automaticky obnovitelným předplatným,“ píše Apple na svém portálu pro vývojáře.

Na iOS jsou balíčky aplikací k dispozici již od roku 2014, kdy na iPhony a iPady dorazily spolu s iOS 8. To jen dokresluje fakt, že Mac App Store je pro Apple zkrátka na druhé koleji. Na druhou stranu, ani na iOS dosud není možné nakupovat v balíčku bezplatné aplikace s předplatným za jejich využívání. Tato možnost se dostala nejdříve na Mac, což v kombinaci s plně přepracovaným Mac App Storem v aktuálním macOS Mojave dává jistou naději, že jistý význam Mac App Store pro Apple přeci jen má.

Je pravděpodobné, že možnost nabízet balíčky bezplatných aplikací s předplatným dorazí i do App Storu a budou ji tak mít k dispozici i vývojáři mobilních aplikací a her. Model předplatných je totiž mezi vývojáři stále populárnější. Platit za využívání aplikací měsíční či roční poplatek se sice často nelíbí uživatelům, kteří byli zvyklí zaplatit za aplikaci jednorázově, ale pro vývojáře se zkrátka jedná o udržitelnější model. Autoři aplikací a her mají díky předplatným pravidelný přísun prostředků na další vývoj.

Komentáře