Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Amazon začne oficiálně prodávat produkty Applu, vymizí z něj neautorizovaní prodejci

Internetový obchod Amazon uzavřel dohodu s Applem a do své nabídky v následujících týdnech zařadí jeho produkty včetně nejnovějších iPhonů, iPadů, Apple Watch či Maců. K zařazení novinek dojde ještě před vypuknutím vánočních prodejů.

Zajímavé je, že dohoda se dotýká i přímo České republiky. Apple se totiž s Amazonem dohodl na zalistování produktů do americké, britské, francouzské, indické, japonské, španělské i německé mutace obchodu, přičemž z německého Amazonu mohou zákazníci objednávat zboží i právě do Česka. Ještě před Vánoci si tak budeme z Amazonu teoreticky moci objednat nové iPady Pro, iPhone XR, iPhone XS či XS Max, Apple Watch 4 i třeba produkty od Beats.

Dohoda by měla výrazně změnit způsob, jakým jsou produkty Applu na Amazonu prodávány. Aktuálně totiž nejsou jablečná zařízení na největším internetovém obchodu světa k nalezení vůbec, nebo jsou prodávány přes obchody třetích stran. V důsledku toho jsou výrobky k dostání za nejednotné ceny a ne vždy jsou doručovány v odpovídajícím stavu.

Díky úspěšnému jednání mezi Applem a Amazonem by již na e-shopu produkty od neautorizovaných prodejců vůbec neměly být k dostání. Internetové tržiště nejbohatšího muže světa Jeffa Bezose totiž 4. ledna 2019 všechna zařízení neautorizovaných prodejců odstraní z nabídky. Do té doby mají prodejci bez autorizace šanci ji od Applu získat. Tato dohoda se ovšem nevztahuje na certifikovanou repasovanou elektroniku, kterou Amazon prodává v rámci speciálního programu.

Pro zákazníky nová úmluva znamená, že budou vybírat mezi menším množstvím prodejců a pravděpodobně nenarazí na produkty s výraznější slevou. Ceny by naopak měly být v rámci Amazonu prakticky jednotné a odpovídající cenám mimo Amazon. Apple naopak bude mít mnohem více pod kontrolou cenovou hladinu, za kterou se zařízení prodávají, a bude mít jistou záruku, že jsou skrze Amazon prodávány jen produkty v plné kvalitě.

Foto: Apple

Za zmínku stojí, že skrze Amazon nebude prodáván chytrý reproduktor HomePod. Ten totiž konkuruje vlastním reproduktorům Amazonu s asistentkou Alexou. V nabídce naopak zůstane Apple TV, kterou Amazon dva roky neprodával, aby ji nestavěl proti vlastní Amazon Fire. Loni se ovšem firma s Applem domluvila, že se chytrá krabička pro připojení k televizi může do nabídky Amazonu vrátit. Na Apple TV v tu dobu naopak dorazila streamovací služba Amazon Prime.

Komentáře