Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple chce spolupracovat s válečnými veterány na pohotovější správě zdravotních dat

Zdravotnictví je pro Apple zajímavou sférou, do které se poslední roky snaží dostávat. Dokazují to nejen speciální funkce Apple Watch (nově například měření EKG), ale také dedikovaná iOS aplikace Zdraví, která slouží jako místo pro ukládání všemožných zdravotních dat. Na trhu Spojených států současně slouží i jako digitální komunikační prostředek mezi nemocnicí a pacientem, což chce Apple nově povznést na další úroveň.

Cupertinský gigant má údajně vést debaty s americkým ministerstvem pro záležitosti veteránů pro vytvoření speciální platformy, vycházející z aplikace Zdraví, do níž by váleční veteráni měli možnost nahrávat svá komplexní zdravotní data. Tím by získali nejen jednodušší a především digitální přehled o svém zdravotním stavu, ale také by se zjednodušila situace týkající se návštěv doktorů nebo předepisování různých léků.

Jak dále informuje server The Wall Street Journal, Apple by následně mohl americkým veteránům, kterých má být okolo 9 milionů, nabízet i slevy 15 až 30 procent na předplatné různých prášků a dalších produktů.

Zároveň se však jedná o další krok, díky kterému si chce Apple upevňovat pozici ve zdravotnické sféře. Již nyní v USA dovoluje, aby vybrané nemocnice úzce spolupracovaly přímo se Zdravím na iOS a měli tak vzdáleně přehled o svých pacientech. Nehledě na to, že celá tato vize graduje s novými Apple Watch Series 4, které mají EKG a další doplňkové zdravotní funkce, díky nimž se z nich oficiálně stala odborná zdravotní pomůcka.

Aplikace Zdraví ostatně umí zaznamenávat například i příjem kofeinu prostřednictvím chytrých termohrnků od startupu Ember nebo započítávat ušlou vzdálenost v rámci hry Pokémon GO. Využití je však mnohem více a lze očekávat, že nových možností bude jen přibývat.

Komentáře