Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple si odnesl ocenění za šetrnost k životnímu prostředí. Pomohl i MacBook ze 100% recyklovaného hliníku
Foto: AppleCrunch

Apple se dlouhodobě snaží produkovat svá zařízení z co nejšetrnějších materiálů, které po recyklaci tolik nezatěžují životní prostředí a obecně neobsahují množství toxických a zdraví závadných látek. Téměř vždy je to součástí jejich keynotes, což potvrzuje i nedávná událost, na které se ukázal nový MacBook Air vyrobený z 100% recyklovaného hliníku.

Stejný důraz klade Apple i na balení, respektive na balící materiály krabic, v nichž iPhony, iPady, Macy nebo Apple Watch přicházejí, nebo další procesy spojené s výrobou a dodávkami. Z těchto důvodů se cupertinská společnost často umísťuje na předních příčkách v různých žebříčcích, které tento „ekologický“ postoj hodnotí.

Jedním z nich je i výstup sdružení Mind the Store, které se zaměřuje na použití toxických chemických látek ve spotřebitelských produktech u severoamerických prodejních firem. V jejich žebříčku skončil minulý rok Apple na prvním místě se známkou A a letos si ještě polepšil.

Cookova společnost tento rok poměrně výrazně odskočila americkému maloobchodnímu řetězci Target (2. místo) a se 106,25 body ze 135 možných si za „bezpečné“ produkty a balení vysloužila známku A+. Obecně pak Apple vylepšil a lépe naplňoval své interní nařízení Regulated Substances Specification, které se zabývá i výrobními procesy.

Foto: MKBHD / YouTube

Za zmínku stojí také situace s nebezpečnými čistícími chemikáliemi, které jsou používány ve výrobnách a montovnách. Tam Apple opět udělal výraznější změny spočívající v omezení toxicky založených prostředků.

Detailní popis od Mind the Store je dostupný na jejich oficiálním webu.

Komentáře