Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple spouští nový odborný program pro vývoj aplikací zaměřený výhradně na ženy

Již dávno neplatí, že podnikání ve sféře IT je čistě mužskou záležitostí. Čím dál více se do tohoto segmentu začínají angažovat i ženy a logicky si tohoto trendu všímají i přední technologické společnosti. Jednou z nich je i Apple, který na diverzitu obecně klade zvýšený důraz, což nyní dokazuje i se svou novou iniciativou zaměřenou pouze na ženy s podnikatelskými sklony.

Spouští Enterpreneur Camp, odborný dvoutýdenní kemp pro vývoj aplikací, díky němuž budou mít ženy figurující v IT a podnikání obecně možnost získat cenné rady přímo od zaměstnanců Applu. Konkrétně se má jednat o specializovanou asistenci během programování, dedikované designové a technologické lekce či marketingové aktivity App Storu.

Cílem je tak hlavně namotivovat a ukázat ambiciózním podnikatelkám nové cesty a příležitosti v jejich byznysových aktivitách. Apple navíc striktně tyto kurzy, které budou v průběhu příštího roku čtyři (přičemž první začíná koncem ledna), uvolňuje pouze pro ženy, jež založily (spoluzaložily) konkrétní firmy, potažmo v nich působí jako CEO. Dále se také mohou přihlásit i vývojářky pracující se Swiftem či Objective-C.

Cupertinský gigant bude následně všechny přihlášky, skládající se z potřebných informací o firmě a vyvíjené aplikace, hodnotit podle svých kritérií. Zároveň však pro server TechCrunch dodává, že celý program nemá sloužit jako startupový inkubátor, nýbrž jako příležitost pro skutečné firmy s hotovou či rozpracovanou aplikací, které chtějí získat cenné know-how od inženýrů z Applu.

Enterpreneur Camp nicméně není jedinou iniciativou, jak pomoct talentovaným vývojářům a kreativcům k vysněnému produktu. Za zmínku mohou stát například odborné kurzy Today at Apple, které Apple v poslední době velmi tlačí a které nabízejí nejrůznější tipy a triky, jak pracovat například s grafickými aplikacemi.

Komentáře