Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple u nového MacBooku Air s Retina displejem znovu umožní jednodušší výměnu baterie

Pokud jste vlastníky posledních modelů MacBooků, pravděpodobně jste již někdy narazili na potřebu výměny nebo pouze vyndání a zandání baterie, na které jsme zvyklí z dřívějších generací zařízení od Applu. Bohužel to již od modelů z roku 2012 není možné a kvůli každé výměně je třeba navštívit autorizovaný servis – což je skvělé pro samotné servisy a Apple, ale již ne tolik pro zákazníky, kteří by si jinak mohli koupit náhradní baterii a jednoduše si ji přehodit sami.

U všech aktuálních MacBooků je totiž nutné měnit celé horní víko, včetně klávesnice a trackpadu, na němž je baterie přilepena. A i když to zatím poslední generace MacBooku Pro neumožňuje, nově představený MacBook Air bude první výjimkou mezi novou generací zařízení. Dle informací serveru MacRumors totiž bude mít nový Air s Retina displejem znovu odnímatelnou baterii.

A i když to zní skvěle, bohužel je v tom stále menší háček. Baterie bude totiž i nadále přilepena k víku, které na sobě má také klávesnici a zmíněný trackpad. Autorizované servisy stejně jako přímo servisní centra Applu budou nicméně disponovat nástroji, které jim umožní baterii uvolnit a vyměnit bez toho, aby museli měnit celé víko.

Po výměně baterie stačí znovu baterii přilepit k víku a nechat uschnout. To má samozřejmě hned několik výhod, včetně možné opravy na počkání. Stejně jako i iPhonů.

Server MacRumors s odkazem na servisní dokumenty Applu navíc tvrdí, že je možné samostatně vyměnit také trackpad, který u jiných modelů MacBooků potkal stejný osud jako nové baterie. Za jistých okolností tak bude jednodušší dělat veškeré opravy i na vlastní pěst, byť to chce notnou dávku trpělivosti a také to znamená ztrátu záruky od Applu.

Upřímně, některá rozhodnutí Applu nebyla v minulosti správná a firma se je snaží postupně lepit jednoduchými záplatami, jež se zdají být na první pohled jako kroky zpět. I tak je nicméně podobná maličkost zpříjemněním práce servisních techniků.

Komentáře