Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple zvažuje levný adaptér k Apple TV, pomohl by chystané streamovací službě

Apple se podle všeho chystá spustit vlastní streamovací službu a v souvislosti s ní již proběhla médii celá řada zvěstí. Ty hovořily o tom, jaký exkluzivní obsah Apple chystá, jaké televizní hvězdy firma Tima Cooka pro platformu získala či kde by měla být služba dostupná. Nyní ale magazín The Information přináší první zprávu „hardwarového“ ražení. Apple prý pro zvýšení šancí služby na úspěch zvažuje příchod levnější varianty Apple TV, která by se podobala produktům typu Amazon Fire Stick či Google Chromecast.

Apple by údajně mohl přijít s klasickým „donglem“, který by se jednoduše zastrčil do televize, podobně jako právě již zmíněné produkty Amazonu a Googlu. V současné době Apple nabízí klasickou Apple TV, kterou lze pořídit za 4 290 korun, a Apple TV ve 4K verzi, jež startuje na 5 190 korunách. V nabídce ale chybí obdoba Fire Sticku či Chromecastu pro méně náročné uživatele. Dongle od Amazonu se v zahraničí prodává za 25 dolarů (v přepočtu necelých 700 korun s DPH) a Google Chromecast za 35 dolarů, takže by se u nás i s DPH vešel do 1 000 korun.

Apple má údajně v plánu službu spustit již v březnu příštího roku a má být dostupná ve více než 100 zemích. Zatím není jisté, jakým způsobem bude služba zpoplatněna a zda ji firma bude nabízet jen samostatně, nebo třeba i v balíčku s Apple Music. Spekuluje se ale, že by uživatelé iOS zařízení či Apple TV mohli mít bezplatný přístup k exkluzivnímu obsahu Applu.

Nápad poskytnout levnou a jednoduchou cestu, jak by uživatelé mohli novinku dostat do svých televizorů, každopádně dává velký smysl. Obdoba Chromecastu by mohla rozšíření služby, kterou se Apple vrhne do boje s Netflixem či HBO Go, jedině pomoci.

Foto: Apple

Komentáře