Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Díky aplikaci SearchCam můžete snadno vyhledávat slova přímo z tištěného textu

Kombinace Command+F (respektive CTRL+F na Windows) je bezesporu nejefektivnější cestou, jak na Macích vyhledávat konkrétní slova nebo věty. Ostatně se tato funkce dostala i na iOS, kde ji lze vyvolat kliknutím na symbol čtverce se šipkou ve spodní liště v Safari a následném zvolení symbolu lupy Hledat na stránce.

Všechny tyto akce však fungují pouze v digitálních textech. Pokud je zapotřebí vyhledat klíčová slova například v tištěném dokumentu, člověk se musí spokojit jen sám se sebou. To se snaží zvrátit turecký vývojář Ömer Faruk Öztürk, který přišel se zajímavou iOS aplikací, která Command+F prakticky promítá do skutečného světa.

Jmenuje se SearchCam a funguje na základě rozšířené reality a moderního optického rozpoznávání znaků, kdy stačí iPhone se zapnutou kamerou v aplikaci namířit na daný tištěný text a napsat slovo, které je nutné vyhledat. SearchCam následně začně zvýrazňovat daná slova, potažmo kořeny slov, které se shodují s vyhledávaným pojmem.

Využití této aplikace, kterou Öztürk prezentoval na serveru Product Hunt, kde se dočkal vesměs velmi pozitivních reakcí, asi není nutné specifikovat. Se situací, kdy je zapotřebí vyhledat slova v několikastránkovém podrobném dokumentu, který je navíc tištěný, se totiž setkal snad každý. Fungovat však může i například v rámci jídelních lístků, v nichž je možné takto rychle a efektivně hledat například alergeny a další parametry.

SearchCam je dostupná zdarma na App Store a aktuálně počítá pouze s iOS zařízeními. Na Android by se měla dostat v blízké době.

Komentáře