Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Hongkongský designér vytváří sběratelské hračky v podobě legendárních Maců
Foto: Classicbot

Ikonické počítače od Applu bývají často v zájmu sběratelů, kteří za tyto skvosty neváhají utrácet nemalé sumy. Typickou ukázkou může být například vídeňský sběratel s více jak tisícovkou unikátních modelů. Řada lidí si však takový luxus nemůže dovolit (potažmo na něj nemá místo) a pokud se chtějí zapojit do sbírání jablečných počítačů, musí volit jinou cestu. Možná takovou, kterou jim nabízí hongkongský designér Philip Lee.

Ten se specializuje na výrobu miniaturních variací legendárních počítačů od Applu, které — nadneseně řečeno — oživuje. Přidává jim totiž odnímatelné ruce, nohy a obličej, což z nich dělá vtipný a hravý sběratelské kousek se širokým využitím. Jeho nejnovějším počinem je iBot G3, který vychází z kultovního desktopu iMac G3 z let 1998 až 2003.

Součástí je i miniaturní klávesnice a myš (Foto: Classicbot)

iBot G3 je velikostně srovnatelný s běžnou lidskou dlaní a skrývá v sobě i magnetické úchyty, díky nimž se hračka může uchytit například na lednici. Pozoruhodné jsou i detaily, na něž se Lee během navrhování zaměřoval — iBot G3 disponuje jak ethernetovými porty, tak i malým ventilátorem, který je možné zaregistrovat skrze průhledné zpracování.

Barevně pak přichází ve dvou tradičních kombinacích vycházejících z původního iMacu — mandarinkové (Tangerine) a a světle modré (Bondi Blue). K dostání bude na oficiálním e-shopu od prosince za cenu 39 dolarů (necelých 1 000 Kč).

Foto: Classicbot

Obdoba prvního Macintoshe

Philip Lee v minulosti vytvořil také hračku, která v miniaturní podobě kopíruje vzhled původního Macintoshe z roku 1984. U takzvaného Classibota Classic je kladen důraz mimo jiné i na jisté „korporátní“ hledisko – v ruce totiž drží malý kufřík.

Foto: Classicbot

Komentáře