Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Instagram spouští vlastní obdobu iOS funkce Čas u obrazovky pro měření strávené doby v aplikaci

Instagram je nepochybně jednou z nejvyužívanějších sociálních sítí světa, což dokazuje přibližně miliarda denně aktivních uživatelů. Řada z nich však na platformě tráví mnohdy až nezdravě moc času, který by jinak mohl být používán pro hodnotnější činnosti. Podobně to patrně vnímá i samotná společnost, která chce pojem o stráveném čase na Instagramu uživatelům nabídnout.

Spouští proto funkci pod označením Vaše aktivita (Your Activity), která funguje na podobném principu jako Čas u obrazovky na iOS 12: sledování, kolik minut a hodin uživatelé uvnitř aplikace tráví. Přehled je nabízen v jednoduchých grafech na týdenní bázi, přičemž k dispozici je také průměrná doba, která se počítá z aktivity za posledních sedm dní.

Zajímavým prvkem je celé funkce je Správa času, díky které si uživatelé mohou nastavit přesný časový limit, jaký chtějí na Instagramu trávit. Jakmile se pak stanovený limit bude blížit, aplikace vyšle notifikaci s upozorněním, že je pravděpodobně vhodná doba, kdy Instagram vypnout. Součástí je také možné nastavení konkrétních upozornění, které se mají uživatelům zobrazovat, respektive je notifikovat.

Vaše aktivita je zahrnuta přímo do profilové sekce, konkrétně v hamburgerovém menu v pravé horní části (minimálně na iOS). Je však dost možné, že ještě v tomto momentu není dostupná u všech uživatelů, nicméně v průběhu několika dní by již pro všechny měla být k dispozici.

Eliminace závislosti

Závislost na sociálních sítích a telefonech obecně může být seriózním problémem hlavně u mladistvích, respektive dětí. Vedle Instagramu a Facebooku, který má podobnou funkci zpřístupnit v nejbližší době, to registruje jak Apple, jenž chce přílišnou aktivitu omezovat právě pomocí zmíněného Času u obrazovky, ale také například Google. Ten na Androidu experimentuje s nástrojem Digital Wellbeing.

Funkce Čas u obrazovky na iOS 12 (Foto: Apple)

Komentáře