Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Kultovní RPG hra Diablo se objeví na iPadu a iPhonu
Foto: Blizzard Entertainment

Desítky milionů prodaných kusů, téměř všechny platformy od desktopu přes herní konzole Xbox a PlayStation až po Nintendo Switch, ale i přesto se legendární sérii her Diablo od Blizzard Entertainment jedna platforma vyhýbala – mobilní zařízení. Hry pro více hráčů a především pak příběhové a strategické hry v posledních letech začaly nabírat na popularitě a tak se Blizzard rozhodl, že mezi mobilní hráče pustí i svůj nejkultovnější titul hned vedle série Warcraft.

Oznámil to na včerejším zahájení herní konference BlizzCon, která se konala v kalifornském Anaheimu. Oznámení to bylo klasicky ve velkém stylu, se zahájením cinematickým trailerem, doplněným o několik ukázek přímo z hraní. I když nebylo zatím oznámeno přesné datum vydání, už teď je jasné, že se mimo Androidu objeví Diablo s podtitulem Immortal i na iOS, a to jak na iPhonech, tak na iPadech.

Děj hry se bude odehrávat mezi druhým a třetím pokračováním a půjde o klasickou RPG zábavu, jen v menším mobilním hávu. Součástí nebude hra pro jednoho hráče s příběhem, ale pouze standardní online souboje mezi několika hráči. Blizzard na hře pracuje ve spolupráci se studiem NetEase a slibuje, že bude do hry postupně přidávat další nový obsah.

To by teoreticky z Diablo Immortal mohlo udělat dlouhodobou záležitost, do které přibydou mimo menších předmětů i nové postavy, úkoly, příběhové linky či další vylepšení a nový obsah. Přechodu podobných titulů na mobil se v poslední době bezesporu daří – Diablo přichází jen několik měsíců poté, co se na iOS objevil fenomén Fortnite.

Fortnite je totiž na iOS jednou z nejúspěšnějších her. Například během března letošního roku hra přinesla tvůrcům, vývojářské firmě Epic Games, bezmála 300 milionů dolarů. Blizzard bude ale muset být přeci jen opatrnější, jeho fanoušci jsou totiž na alternativní platformy mimo PC zvlášť citliví – těžko nesli už přechod na herní konzole.

Foto: Blizzard Entertainment

Nevole stávajících hráčů a přehnaná očekávání

Jak jsme již informovali na našem serveru CzechCrunch, fanoušci série Diablo očekávali při včerejším oznámení zcela nový Diablo titul, kterého by se dočkali převážně na PC, jenže nic z toho nakonec nepřišlo. Oznámen byl pouze herní titul a několik dalších novinek u jiných sérií, což vyvolalo vlnu kritiky na sociálních sítích, kterou Blizzard začal nezvládat.

Firma dle všeho mírní negativní komentáře schováváním a mazáním, dokonce neodpovídá na některé ostré reakce směrem k podpoře. Negativní přístup fanoušků musela zmírnit dodatečným oznámením o vývoji dalších titulů v sérii Diablo, které se chystají, aby bylo jasné, že není mobil tím jediným, na co se teď bude Blizzard v rámci série soustředit.

Komentáře