Inzerce      O nás     CzechCrunch  
LG se oficiálně stává dodavatelem OLED displejů pro iPhony. Do konce roku jich má vyrobit přes 400 tisíc

Pokud jde o OLED displeje v „desítkových“ iPhonech (vyjma modelu XR, který disponuje LCD variantou), hlavním dodavatelem těchto panelů byl pro Apple jihokorejský Samsung. Nyní se však situace malinko mění – do hry má totiž oficiálně vstoupit LG, s nímž byla cupertinská společnost dlouhou dobu v kontaktu.

Na základě informací od anonymních zdrojů, na které se odkazuje server ETNews, má LG oficiálně zahájit výrobu OLED panelů pro iPhony XS a XS Max, přičemž jen do konce roku by jich mělo být vyrobeno okolo 400 tisíc kusů. Za jeden výrobek si pak LG má účtovat okolo 90 dolarů.

Právě cena může být zásadním faktorem, proč by se LG mohlo jednou stát hlavním dodavatelem OLED displejů pro Apple. Cookova firma má se Samsungem smlouvu, která pojednává okolo 100–110 dolarech za jeden panel, tudíž desetidolarový rozdíl, který by Apple ušetřil s LG, bude při velkém množství telefonů dost znatelný.

Objevují se nicméně názory, že kvalita displejů od LG zatím nedosahuje takových kvalit, jaké nabízí Samsung. Na druhou stranu prošel tento výrobce poměrně striktními testy kvality, jež Apple má, tudíž patrně se jedná pouze o fámy.

Tim Cook, CEO Applu (Foto: Fortune Photo / Flickr)

I když pro běžného zákazníka tato informace nemusí být důležitá, ve výsledku by mohla těšit právě budoucí uživatele iPhonů. Pokud se totiž Applu s LG podaří nastavit optimální režim, co se produkce a implementace OLED panelů týče, mohlo by výhledově dojít ke snížení cen za telefony, jež tímto displejem budou disponovat.

Komentáře