Inzerce      O nás     CzechCrunch  
macOS aplikace Krisp zvládne během FaceTime hovorů ztlumit jakýkoliv okolní ruch

Skupinové i soukromé hovory přes FaceTime nebo aplikace jako Skype, Facebook Messenger, Slack či Google Hangouts jsou stále jednou z nejjednodušších možností, jak se s pracovními kolegy nebo celým týmem domluvit na dalším pracovním postupu, schůzkách nebo například strategii. Jejich častým problémem je ovšem okolní ruch. Ať už voláte z kavárny, kanceláře, letiště nebo například během jízdy vlakem, okolní ruch dokáže často nepříjemně potlačit kvalitu hovoru a snížit tím tak jeho celkovou srozumitelnost.

Přesně tento problém se rozhodli vyřešit tvůrci nové macOS aplikace Krisp, kterým se povedlo vyvinout software, jenž za pomocí využití umělé inteligence a hlubokého strojového učení tyto okolní ruchy automaticky rozezná a během hovoru je potlačí.

Právě implementace strojového učení má navíc na svědomí jeden významný benefit. Čím více aplikaci používáte, tím více se její algoritmus adaptuje na váš hlas a ruchy tak potlačuje stále lépe a lépe. To ostatně potvrdil i náš několikadenní reálný test, který v praxi ukázal, jak moc dobře aplikace v praxi funguje.

Potěší i stylové, minimalistické zpracování. Krisp se totiž po nainstalování implementuje do macOS menu baru a nabídne pouze dvě funkce. První s názvem Listen Without Noise se při aktivaci postará o ztlumení okolních ruchů z okolí lidí, se kterými momentálně telefonujete. Druhá pod označením Speak Without Noise pak naopak odstraní ruch z okolí vašeho a finální výsledek pak dopraví vašim kolegům „na druhé straně drátu“.

Krisp se ovládá přes menu bar v macOS

To nejlepší na konec? Aplikace kromě FaceTime podporuje i Slack, Skype, Facebook Messenger nebo Google Hangouts a je kompletně zdarma, byť je k dispozici prozatím právě pouze na operační systém macOS. Plány na vydání verze pro iOS tvůrci zatím nepotvrdili. Dle jejich slov je totiž díky určitým limitacím iPhonů a iPadů, konkrétně nemožnosti použít jejich aplikaci jako virtuální mikrofon nebo reproduktor, v podstatě nemožné udělat jejich software funkční.

Komentáře