Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Microsoft včera dočasně překročil Apple v tržní hodnotě. Vedení trvalo několik minut
Satya Nadella, CEO Microsoftu (Foto: Microsoft)

Americká burza v posledních dnech není technologickým firmám vůbec nakloněna a trpí na ní akcie snad všech předních společností. S výkyvy hodnoty se pochopitelně střetává i Apple, kterému za přibližně tři měsíce (respektive od doby, kdy se stal první americkou bilionovou firmou) klesla tržní hodnota o 250 až 300 miliard dolarů. A včera se odehrála další raritní záležitost.

Jeho historický konkurent Microsoft, kterého nyní vede Satya Nadella, včera přibližně hodinu po poledni východního amerického času překonal Apple v tržní kapitalizaci. Rozdíl mezi hodnotami obou společností sice nebyl nijak vysoký, na druhou stranu v jednom momentu dělal výkyv přibližně 4 miliardy dolarů ve prospěch tvůrce platformy Windows.

Tržní hodnota Apple je aktuálně okolo 830 miliard dolarů. Microsoft je na tom o cca 10 miliard dolarů hůře.

Podle agentury Bloomberg se Microsoftu tato věc nepodařila od poloviny roku 2010, kdy byla tržní kapitalizace obou technologických gigantů přibližně stejná. Nicméně se není čemu divit – Microsoft již čtvrtým rokem kormidluje ambiciózní Nadella, díky němuž dělá firma velmi zajímavé pokroky na trhu s cloudovými řešeními, předplatitelskými balíčky či dokonce se svým počítačovým sortimentem.

Tim Cook (Foto: ICDPPC)

Apple na druhou stranu provází údajné problémy se špatnou prodejností nových iPhonů, což hodnotu akcií také výrazně ovlivňuje.

Komentáře