Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Miliardář Warren Buffett koupil stovky tisíc kusů akcií Applu. Celkem vlastní akcie za desítky miliard
Foto: Fortune Conferences / Flickr

Jeden z největších akcionářů Applu, miliardář Warren Buffett, prostřednictvím vlastní investiční společnosti Berkshire Hathaway nakoupil další akcie Applu a upevnil tak svoji pozici. Ukazuje to finanční uzávěrka jeho investiční společnosti za třetí čtvrtletí letošního roku, ve které je uveden nákup 522 802 kusů akcií.

O nákupu jsme informovali již v průběhu srpna, tehdy ovšem nebyl prozatím jasný přesný počet odkoupených akcií. Celkově tak nyní Berkshire Hathaway vlastní téměř 241 milionů kusů akcí Applu, respektive něco málo přes 5 procent společnosti, v hodnotě přesahující 46 miliard dolarů. Jde o vůbec největší část portfolia investiční firmy Warrena Buffetta.

Akcie Applu totiž představují celých 25,77 procenta všech aktiv společnosti. A Buffett se u tohoto menšího nákupu rozhodně nehodlá zastavit. Jak sám potvrdil v rozhovoru pro CNN ohledně vztahu k Applu a jeho zařízením: „Vůbec mě nezajímají finanční výsledky za následující čtvrtletí nebo příští rok. Jediné, co je pro mě důležité, jsou stovky a stovky milionů lidí, kteří s těmi zařízeními prakticky žijí. Pokud se podíváte například na iPhone, na tak malou věc jde o jeden z nejhodnotnějších majetků vůbec.

Foto: Fortune Photo / Flickr

Zatímco hodnota Applu se střídavě pohybuje mezi 900 miliardami a bilionem dolarů, Buffett zůstává klidný. Postupně přikupuje akcie po menších částech a dost možná se v budoucnu chystá i na další velký nákup, jaký proběhl v první polovině letošního roku. Buffett do Applu investoval největší část v roce 2016, tehdy se cena na jednu akcii pohybovala mezi 93 a 110 dolary.

Dnes dosahuje 190 až 200 dolarů, takže jde z pohledu investic za tak krátké období o velmi pěkné zhodnocení. Mezi poslední investice Buffetta a Berkshire Hathaway nicméně patří 4 miliardy dolarů do amerického bankovního giganta JPMorgan Chase, jež tak trochu zastínila menší investici do Applu.

Komentáře