Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Některé kusy iPhonu X mají vadnou dotykovou vrstvu displeje. Apple nabízí výměnu zdarma
Foto: Apple

I Applu se někdy stane, že jeho hardware po vypuštění do prodeje není stoprocentní, a proto občas nabídne bezplatnou opravu problémů v autorizovaných servisech. Výjimkou zdá se není ani předchozí generace iPhonu s označením X, kterou sice nyní nahradily modely XS a XS Max (potažmo XR), ale stále ji využívá podstatné množství zákazníků.

Jak se Apple vyjádřil před dvěma dny na své stránce podpory, některé kusy iPhonu X mohou trpět zásadní vadou displeje. Přesněji jeho dotykové vrstvy, která především v rozích vůbec nereaguje na dotyk, nebo naopak iPhonu vysílá signál o kliku, i když tam fyzicky žádný neproběhl. Zákazníci si na tuto chybu stěžují již dlouhé měsíce.

Jediné, co tak nově stačí udělat v případě obdobné chyby, je zanést zařízení do jakéhokoliv autorizovaného servisu Applu, kde bude odstraněna. Výměnný program platí samozřejmě také pro Českou republiku, a to včetně situace, kdy jste si již nechali telefon v servisu opravit na vlastní náklady a peníze chcete dostat zpět. Apple je na základě zaslané účtenky a potvrzení servisu refunduje.

Apple by měl vzniklé problémy krýt až do tří let od původního nákupu zařízení. Zároveň upozorňuje, že se bezplatná oprava týká pouze dotykové vrstvy, pokud tak máte například prasklý celý displej, bude nutné zakoupit celý displej i s dotykovou vrstvou. Zároveň nezapomeňte na zálohu celého zařízení ještě před servisem, vždy je totiž možnost, že Apple místo opravy vymění zařízení kus za kus.

Problémy se nevyhnuly ani některým 13″ MacBookům Pro se 128GB nebo 256GB úložištěm, které byly prodávány mezi červnem 2017 a červnem 2018, konkrétně tedy modelů bez dotykového panelu v horní části klávesnice. Problém se týká SSD disků, jež mohly způsobovat jejich nefunkčnost nebo občasnou ztrátu dat, respektive chybu v jejich zapisování. Poškozeným zákazníkům je tak mění Apple kus za kus zdarma.

Oproti iPhonům si nicméně jde dostupnost opravy uvěřit zadáním sériového čísla MacBooku na oficiálních stránkách Applu v češtině. Stejně jako v případě iPhonu X lze bezplatné opravy využít do tří let od prodeje zařízení.

Komentáře