Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nové iPady Pro, MacBooky Air a Macy mini přicházejí. Apple oficiálně zahájil jejich prodej

Nová železo jsou oficiálně tady. Apple spustil prodej iPadu Pro, MacBooku Air a Macu mini, respektive trojice inovovaných strojů, které představil před týdnem v newyorském Brooklynu. Lidé, kteří si novinky stihli předobjednat v rámci uplynulého týdne, by tak svá zařízení měla počínaje dnešním dnem postupně obdržovat.

Apple současně aktualizoval na českém e-shopu dostupnost nových produktů. Aktualizované iPady Pro mají aktuálně lhůtu doručení okolo dvou až tří týdnů, a to ve všech velikostních (11 palců a 12,9 palce), kapacitních (64/256/512/1 000 GB) nebo barevných (vesmírně šedá a stříbrná) specifikacích.

Letošní MacBook Air by naopak měl zákazníkům, kteří si jej objednají dnes, během prvního dne prodeje, být doručen již následující pracovní den. To se nicméně týká pouze základní variant s 1,6GHz procesorem a 128- či 256GB úložištěm. Náročnější verze mají dostupnost okolo 2–4 dní.

Takřka totožně na tom je i nejmenší desktop Applu Mac mini, který je ve vstupních specifikacích (viz níže) doručován v rámci jednoho pracovního dne, nicméně volba s výkonnějšími součástkami protáhne dobu čekání až na čtyři dny.

Co se týče cen, iPad Pro s 11palcovou úhlopříčkou, 64GB úložištěm a bez možnosti Cellular startuje na 22 990 Kč. MacBook Air pak začíná na necelých 36 tisících za dvoujádrový 1,6GHz procesor a a úložiště ve výši 128 GB a Mac mini (3,6GHz, čtyřjádrový procesor a 128GB úložiště) je možné pořídit za 23 990 Kč.

Spolu s oficiálním e-shopem se novinky samozřejmě dostávají i k autorizovaným prodejcům, kde je doba doručení standardně o něco vyšší, nicméně velmi variabilní. Zároveň by se vše mělo objevovat i na kamenných pobočkách.

Komentáře