Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Oblíbená kreslící aplikace Paper začíná podporovat nový Apple Pencil. Nabízí i vlastní gesta

Nová generace digitálního pera Apple Pencil, která byla světu představena společně s inovovanými iPady Pro a Macy, je již několik dní k dostání a vývojáři se tento doplněk snaží ve svých aplikacích postupně podporovat. Konkrétně tedy jeho novou funkci v podobě dvojitého poklepání, se kterou nyní počítá i populární aplikace pro kreativce Paper od studia FiftyThree.

Rozhraní této kreslící aplikace, která se řadí mezi nejpoužívanější svého druhu, je nově doplněno o skrytý funkční prvek umožňující podporu onoho dvojitého poklepání. Momentálně jsou dostupné tři specifické povely – guma, paleta barev a naposled používaný nástroj.

První generace vs. druhá generace (velikost nového modelu je ve skutečnosti o cca 10 mm kratší)

V případě, že si uživatel Paper aktualizuje (potažmo nainstaluje), bude si moci v Nastavení nového iPadu Pro vybrat, jaký konkrétní povel chce při dvojitém klepnutí na tělo pera používat. Zatím však není možné si vytvořit zcela vlastní, což se může výhledově změnit.

FiftyThree nabízí i vlastní pero Pencil (Foto: FiftyThree)

Nový Apple Pencil lze používat pouze na letošních iPadech Pro. Na starších modelech nefunguje.

Spolu s podporou Apple Pencilu je Paper nově také plně optimalizován na obě velikosti (11 palců a 12,9 palce) iPadu Pro, které mají odlišný design displeje.

 

Komentáře