Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Podívejte se na unikátní diamantový prsten, který navrhl šéfdesignér Applu Jony Ive

Jony Ive je známý hlavně pro své návrhy zařízení od Applu. Ať už jde o iPhone, iPad, Apple Watch nebo nové Macy, za všemi těmito produkty stojí právě tento 51letý Brit. Jeho designérský rukopis se však nepromítá pouze do technologické sféry, což dokazuje jeho nejnovější dílo z oblasti šperků.

Ive ve spolupráci s industriálním designérem Marcem Newsonem navrhl unikátní diamantový prsten, který se však v jedné věci zásadně liší od ostatních – z diamantu je totiž vytvořena každá část prstenu. Nejde tedy o žádné diamantové prvky, nýbrž o celek s hodnotou okolo 150 až 250 tisíc dolarů (cca 3,5–5,8 milionu korun).

Hotový prsten má mít až 3 tisíce fazet. Takový počet fazet žádný jiný prsten z jednoho materiálu zatím nemá (Foto: Sotheby’s)

Právě za toto cenové rozmezí se očekává, že bude 5. prosince vydražen ve floridské aukční síni pod hlavičkou společnosti Sotheby’s. K volnému prodeji tak určen nebude, což jen zvedá jeho unikátnost, na níž se jeden z nejvlivnějších designérů posledních let podílel.

Co se týče výroby jako takové, o ni se má postarat kalifornská společnosti Diamond Foundry, která se na produkci prémiových diamantových prstenů dlouhodobě specializuje.

Komentáře