Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Poštovní klient Spark na iOS a macOS nově umožňuje tvorbu e-mailových šablon, které lze sdílet s kolegy

Ač neustále přicházejí nové komunikační služby, e-maily jsou stále hojně využívány, a to především pro pracovní účely. Častokrát se tedy stává, že uživatel potřebuje odeslat strukturově a textově stejnou zprávu, nicméně neexistuje pro něj žádný jednoduchý způsob, jak si takovou „šablonu“ nastavit v daném poštovním klientovi. To nyní mění oblíbená aplikace Spark.

Vývojářský tým firmy Readdle, která za tímto klientem stojí, do aplikace pro platformy iOS a macOS integroval možnost vytvoření vlastních e-mailových šablon. Jde o prakticky jednoduchý princip, který se však může ukázat jako velmi potřebný: uživatel pouhými několika kliknutími překlopí předvytvořenou šablonu do své chystané zprávy a může ihned odesílat.

I když je dost e-mailů stejných, respektive velmi podobných, zpravidla potřebují menší úpravy (například změnu jména, data, čísel a tak podobně). K tomuto účelu používá Spark takzvané placeholdery, které jsou vyloženě určeny pro variabilní data. Šablonu lze tedy přenést přímo do těla e-mailu a barevně zaznačené placeholdery pouze nahradit správnými daty.

Placeholdery mimo jiné nabízí specifické barevné odlišení, konkrétně modré a oranžové. Modrá kombinace značí, že Spark danou informaci zná (například jméno příjemce z příslušné e-mailové adresy) a automaticky si ji sám vytáhne, čímž uživateli ušetří práci. Oranžová barva naopak slouží pro jakákoliv další data, která se zprávu od zprávy mění.

Zajímavým funkčním doplňkem je také synchronizace předvytvořených šablon s ostatními členy týmu, kteří Spark pro svou komunikaci také využívají. V rámci bezplatné verze aplikace pak může být sdíleno pět takových šablon.

Novinka je ve Sparku dostupná zdarma v rámci nové aktualizace. Přichází jak na mobilní iOS, tak na desktopové macOS.

Komentáře