Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Propojení kreativity a sdílnosti. Apple ukazuje nový vánoční spot v líbivém animovaném stylu

Apple miluje vánoční atmosféru. Potvrzuje to nejen slevami na vybrané produkty nebo nabídkou ideálních dárků, ale i promyšlenými reklamními spoty s tématikou Vánoc, které pouští ven s dostatečným předstihem. Není tomu jinak ani letos, kdy kalifornský gigant na YouTube zveřejnil novou animovanou reklamu pojednávající o malé slečně jménem Sofia.

Ta svůj život tráví především doma kreativní prací na svém MacBooku Pro s Touch Barem, na němž tvoří a následně tiskne různá díla, která se nicméně bojí šířit mezi ostatní. Jednou však její pes nedopatřením rozrazí okno pokoje a všechny papíry se rozletí do města, kde je sbírají místní lidí. Sofia je zprvu nešťastná, nicméně rázem pochopí, že sdílení vlastních věcí je vlastně správné a esencí Vánoc.

Z tohoto důvodu se nový, téměř tříminutový spot, na kterém pracovaly kreativní agentura TBWA\Media Arts Lab a animované studio Buck Productions, jmenuje Share Your Gifts. Díky tomuto netradičnímu kreslenému provedení, jež prakticky vychází ze stylu Pixaru, se tak novinka výrazně liší od předešlých vánočních spotů od Applu a sází na malinko odlišné prvky jako kreativita, svoboda a sdílnost.

Vše se odvíjí od detailů

Spolu s finální podobou nové vánoční reklamy Apple publikoval také proces její tvorby. V něm lze vidět, s jakými detaily se grafická studia musela potýkat, což dokazuje i fakt, že okolní kulisy nevznikaly digitálně, nýbrž skutečně v miniaturní verzi.

Komentáře