Inzerce      O nás     CzechCrunch  
S klávesnicí od Brydge bude iPad Pro vypadat jako MacBook

Brydge, známý výrobce klávesnic pro tablety, oznámil klávesnici pro nové iPady Pro. iPad do ní půjde vložit a následně bude možné prakticky libovolně měnit úhel mezi klávesnicí a tabletem, aby uživatel dosáhl optimálního sklonu. Klávesnice Smart Keyboard od Applu naproti tomu nabízí jen dvě polohy.

Klávesnice od Brydge jsou dělané tak, že tablet konstrukčně značně přiblíží laptopu. Tablet tak sice ztratí něco ze své kompaktnosti, ale zase jej lze využívat jako plnohodnotný nástroj pro psaní, a to třeba i na klíně. Firma prodává podobné klávesnice pro starší iPady, Microsoft Surface Pro i třeba pro tablet Pixel Slate od Googlu, který běží na Chrome OS.

Firma Brydge již v minulosti ukázala, že klávesnice dělat umí, a i toto příslušenství bude pravděpodobně povedeným kouskem hardwaru. Produkt ale také ukazuje, jak jsou tablety stále tak trochu ztracené a hledají si své místo. Apple iPady již dlouho prezentuje coby budoucnost a konkurenci pro notebooky, ale většina uživatelů stále potřebuje komfort notebooků. Mnoho uživatelů své tablety různým příslušenstvím přetváří zpět do podoby počítačů.

Klávesnice Brydge pro iPad Pro 12,9″ 2017

Rozdíl mezi tabletem a notebookem ovšem samozřejmě nespočívá jen v konstrukci, ale také v softwaru. Někdo zkrátka může i přes různá omezení mobilního operačního systému iPad preferovat nad MacBookem (třeba z důvodu široké nabídky iOS aplikací či díky podpoře digitálního pera Apple Pencil), ale nechce se vzdát plnohodnotného „notebookové“ klávesnice. A právě pro takové uživatele je tu Brydge.

Klávesnice Brydge pro iPad Pro 12,9″ 2017

Nové klávesnice mají přijít do prodeje začátkem roku 2019 a vypadá to, že cena by mohla být příznivější, než za jakou lze pořídit klávesnici přímo od Applu. Klávesnice v dosavadní nabídce Brydge se totiž pohybují mezi 139,99 a 149,99 dolary. Apple si naproti tomu účtuje 179 dolarů za klávesnici pro 11palcový iPad Pro a 199 dolarů za model pro 12,9palcový iPad.

Komentáře