Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Satechi představuje minimalistický USB-C hub pro iPad Pro

Není tomu ani týden, co kalifornský výrobce příslušenství Hyper představil USB-C hub HyperDrive nadesignovaný přesně na nový iPad Pro, který s tímto portem přichází, a bylo vcelku logické, že nebude jedinou společností s tímto záměrem. Nově na scénu nastupuje další známý výrobce doplňků Satechi se svým řešením pro nejnovější jablečný tablet.

Do prodeje uvádí Aluminum Type-C Mobile Pro Hub, respektive doplněk, který po připojení do USB-C konektoru nového iPadu Pro nabídne uživateli více periferií. Součástí je tak HDMI s podporou 4K monitorů (30 Hz), nabíjecí USB-C port o výkonu až 18 W, USB 3.0 a také 3,5mm jack pro sluchátka.

USB-C hub je k dispozici ve stříbrné a ve vesmírně šedé variantě (Foto: Satechi)

Designově je novinka od Satechi velmi podobná s tou od Hyperu, nicméně chybí jí zásadní prvek – slot pro SD (potažmo microSD) karty. Satechi raději sází na menší velikost a tuto možnost do svého řešení nezahrnuje, čímž prakticky snižuje prodejní cenu a hub bude dostupnější pro širší řadu uživatelů, kteří sloty pro SD karty vůbec nepotřebují.

Ve srovnání s HyperDrivem totiž Aluminum Type-C Mobile Pro Hub stojí v základní ceně o 40 dolarů (cca 900 Kč) méně, respektive 60 dolarů oproti 100 dolarům. Obě firmy nicméně svá řešení nabízejí, respektive nabídnou, ze začátku za akční zlevněnou cenu, konkrétně 45 dolarů (Satechi) a 50 dolarů (Hyper).

Foto: Satechi

Komentáře