Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Se svým Volkswagenem se nově domluvíte přes Siri, hlasem jej odemknete i nastavíte teplotu

Naše auta jsou čím dál chytřejší a svůj palubní systém má již leckterý model. Skrze něj pak mohou uživatelé často připojit svůj telefon, ovládat hudební přehrávač, spouštět navigaci, komunikovat a podobně. Z této symbiózy palubního sytému a chytrého mobilního telefonu budou nyní těžit i majitelé vozů Volkswagen.

Pokud vlastníte vůz oblíbené německé značky Volkswagen a iPhone, budete si nyní moci mimo jiné odemykat a zamykat auto hlasovým povelem. Stačit vám bude promluvit na Siri hlasovým pokynem „Hey Siri, (un)lock my car“. Funkce je dostupná předplatitelům služby Car-Net.

Foto: VW

Zamykání a odemykání auta však není jediné, co bude u vozů VW možné obsloužit hlasem. Pokynem namířeným k hlasové asistentce Siri bude možné také spouštět a vypínat nabíjení elektromobilů, nastavovat teplotu ve voze, lokalizovat zaparkované auto, zapínat odmrazování, zjistit aktuální odhadovaný dojezd i stav nabití baterie a v neposlední řadě spouštět výstražný alarm.

Příjemné je, že nová funkce služby Car-Net podporuje aplikaci Zkratky od Applu, v níž si může uživatel pro konkrétní úkony nastavit vlastní hlasové pokyny. Je tedy možné pokyny přizpůsobit tak, aby se vám auto ovládalo co nejlépe.

Mezitímco odemykání a zamykání auta hlasem je spíše „frajeřina“, kterou oceníte, bude-li chtít otevřít auto bez nutnosti odkládat nákup a hledat klíčky, například možnost měnit teplotu ve voze pouhým hlasem může značně zvyšovat bezpečnost na silnici. A právě k tomu mnoho funkcí v rámci palubních systému směřuje. Řidič by toho do budoucna měl být schopen obsloužit hlasem co nejvíce, aby byly minimalizovány okamžiky, kdy je rozptýlen, nekouká na silnici a nedrží se pevně volantu.

Komentáře