Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Siri Shortcuts lze využívat i pro ovládání vozů Tesla. Slouží k tomu speciální balíček zkratek
Foto: Tesla

Od debutu aplikace Siri Shortcuts (Zkratky) uplynuly přibližně dva měsíce a uživatelé iOS zařízení si postupně začínají osvojovat její zajímavé schopnosti, které tkví v automatizaci různých požadavků do jednoho uceleného pokynu skrze Siri. Takzvané Zkratky totiž není úplně jednoduché pochopit (minimálně pro běžného uživatele iPhonu či iPadu) a efektivní sestavování dané komplexnější zkratky obnáší chvilku cviku.

Z tohoto důvodu se na internetu začínají objevovat různé zkratky, respektive jejich balíčky, které už jsou předvytvořené a nabízené k bezplatnému stažení přímo do dedikované knihovny. Pokud se tak uživatelé nechtějí vyloženě učit novým věcem, mohou si tyto zkratky jednoduše stáhnout a ihned začít používat. A vzhledem k širokému využití této funkce se objevuje celá řada vhodných tipů.

Jedním z nejnovějších je například balíček zkratek pro chytré ovládání vozů značky Tesla. Ten se jmenuje Tesla Shortcuts a pro majitele těchto aut, za nimiž stojí vizionář a podnikatel Elon Musk, nabízí celou řadu zajímavých, již sestavených pokynů, které lze po kliknutí nahrát přímo do aplikace Zkratky a skrze konkrétní povel ihned vyvolávat dané akce.

Ve výčtu je přesně 26 specifických zkratek, které dokáží jak auto „vzbudit“ nebo mu otevřít dvířka pro nabíjení, tak například vyhřát na maximální možný stupeň, zatroubit na klakson, korigovat hlasitost přehrávané hudby nebo ukázat přesnou polohu vozidla. Všechny akce se navíc dají uvnitř aplikace dále modifikovat pro případ, že by uživatel chtěl menší změnu.

Foto: Tesla

Rozvoj komunity uživatelů Zkratek

Vedle toho, že je možné zajímavé tipy na zkratky najít například na Twitteru (a to i na tom českém), začínají vznikat i speciální komunity nadšenců, kteří s aplikací Zkratky pracují. Jednou z nich je takzvaná Sharecuts, která má přesně pro tyto účely sloužit.

Komentáře