Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Sygic Travel nově naplánuje i cestu veřejnou dopravou

Vývojáři populární slovenské GPS navigace Sygic přicházejí s velkou novinkou. V cestovatelském plánovači Sygic Travel mají nově uživatelé přístup i k jízdním řádům městské hromadné dopravy a mohou si tak naplánovat cestu metrem nebo třeba tramvají ve stovkách měst po celém světě. Nová funkce je k dispozici jak ve webovém plánovači Sygic Maps, tak i v aplikaci Sygic Travel pro iPhone a Android.

„Veřejná doprava je dlouhodobě nejžádanější vylepšení, o které si lidé píšou. Novou funkci ocení především v terénu, kdy si v mobilní aplikaci snadno zobrazí trasu ze své aktuální polohy k vybranému cíli,“ uvádí Lukáš Nevosád, ředitel divize Travel ve společnosti Sygic. „Možný je ale i ten případ, kdy si trasu veřejnou dopravou naplánujete dopředu a přidáte si ji do itineráře budoucího výletu. Jakmile si výlet třeba za měsíc otevřete a připojíte se k internetu, zobrazí se vám aktuálně platné spoje,“ doplňuje Nevosád.

Sygic Travel nabízí data o veřejné dopravě ve většině hlavních turistických destinací v Evropě, Severní Americe, Austrálii a na Novém Zélandu. Mezi podporovanými městy jsou i Praha, Brno a Bratislava, přičemž na přidání dalších měst se prý pracuje.

Trasy veřejné dopravy najdou lidé v Plánovači tras na webu Sygic Maps a v mobilní aplikaci Sygic Travel. V mobilu stačí otevřít detail vybraného místa a ukáže se také informace o nejlepší cestě k němu. Kliknutím na tlačítko Navigovat se zobrazí všechny možné trasy: autem, pěšky a samozřejmě i veřejnou dopravou, pokud je dostupné pokrytí daty.

Data veřejné dopravy pochází přímo z konkrétních destinací, které zveřejňují své oficiální jízdní řády jako open data. Jejich aktualizace probíhá denně, takže by vás neměly překvapit ani nejrůznější výluky a změny na trasách.

Sygic Travel je nástroj určený primárně pro turistiku a pohyb po městě. Kromě hromadné dopravy umí Sygic Travel cestovatelům spolehlivě spočítat především pěší trasy. Plánovač si sice poradí i s přípravou trasy pro řidiče, ovšem pro ty má firma samostatnou navigaci Sygic GPS Navigation & Maps. Ta se těší celosvětovému renomé a je to rovněž jedna z prvních mobilních navigací s podporou CarPlay.

Komentáře