Inzerce      O nás     CzechCrunch  
T-Mobile v Česku jako první spouští podporu eSIM. V telefonu je tak možné mít dvě čísla

Když Apple minulý měsíc na pravidelné keynote představil hned tři nové iPhony XS, XS Max a XR, objevila se v jejich specifikaci mimo lepšího výkonu nebo delší výdrže baterie také podpora takzvaných eSIM, tedy elektronických SIM karet, díky kterým je možné v iPhonech využívat dvě čísla. eSIM tak nahrazují technologii duálních fyzických SIM karet v telefonech.

V Česku bohužel při uvedení nové generace iPhonů nebyla eSIM k dispozici a pouze se spekulovalo, že čeští operátoři na její integraci pracují. Včerejším dnem se tato informace finálně potvrdila, když ohlásil podporu eSIM český T-Mobile, u kterého si můžete druhé virtuální číslo zřídit již nyní.

Elektronická SIM karta se do telefonu nahrává pomocí takzvaných profilů, kterých lze mít dle T-Mobilu hned několik, ale jen jeden je možné mít aktivní současně s fyzickou SIM kartou. Vše se nahrává do telefonu přes speciální QR kód, který lze naskenovat ze zprávy od T-Mobile. Zařízení musí v takovém případě být připojeno k internetu a mít nainstalované iOS 12.1.

Foto: Apple

Samotné elektronické SIM karty se nicméně v Česku zatím týkají pouze mobilních zařízení, podpora LTE verze hodinek Apple Watch je prozatím v nedohlednu, ostatně se v Česku neprodávají a zároveň se k jejich podpoře oficiálně ještě nikdo nevyjádřil.

Nespočet možností bez limitací fyzické karty

I když si pravděpodobně většinu telefonů s fyzickou duální SIM kartou pamatuje jen minimum lidí, a dnes byste je hledali jen těžko, mají dvě SIM karty v telefonu nespočet výhod. V rámci eSIM lze totiž u Apple zařízení pohodlně nastavit různé podmínky či omezení notifikací nebo funkcí pro každé ze současně fungujících čísel.

iPhone XS a XS Max

Jedno tak může sloužit pouze jako datový tarif na internet, zatímco druhé může sloužit převážně pro neomezené volání. Skvělým příkladem je například nahrání primárního čísla do profilu eSIM a v zahraničí si již pouze pohodlně střídat druhou fyzickou kartu, bez nutnosti je každou chvíli přehazovat. V rámci samotného nastavení více čísel současně je možné u každého z nich vybrat jejich prioritu, případně zda budou sloužit pouze pro mobilní data, bez SMS a volání.

Jisté omezení je to pouze v případě, kdy se například iPhone kompletně vybije nebo přestane fungovat a hlavní číslo máte nastaveno na eSIM, pak není bez další návštěvy operátora žádné smysluplné řešení.

Komentáře