Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Twitter by brzy mohl umožňovat editování již publikovaných tweetů

Twitter je bezesporu jednou z nejvyužívanějších sociálně-mediálních sítí světa, která od svého vzniku prošla řadou výrazných změn. Za celou to dobu však platforma zakladatele Jacka Dorseyho nevyřešila jeden zásadní prvek, který leží v žaludku velké spoustě uživatelů – možnost upravit již publikovaný tweet. To by se však mohlo změnit.

Jack Dorsey nově uvádí, že promýšlí, jak tlačítko pro editování příspěvku do rozhraní (včetně aplikací pro iOS a Android) integrovat. Technicky by nemělo jít o žádnou vědu (například Facebook má tuto možnost již dlouhé roky), ale problémem je podle Dorseyho manipulace s tweety.

Lidé totiž retweetují příspěvky z důvodu, že třeba souhlasí s danou informací. Pokud by druhá strana měla možnost změnit vyznění celé zprávy, mohlo by to zasáhnout více uživatelů, což Twitter nechce dovolit.

Naštěstí pro to existuje vcelku jednoduché řešení – důrazné značení, že tweet byl editován včetně možnosti nahlédnout do historie úprav. A s největší pravděpodobností to chce takto nastavit i samotná společnost, jen se zatím nechce pouštět do žádných uspěchaných akcí, které by mohly přinést jiné výsledky, než chtějí.

Časový rámec této integrace zatím nebyl sdělen, ale minimálně se ví, že Twitter o této kýžené funkci přemýšlí a dost možně ji zakomponuje v blízké době. Přál by si to pravděpodobně každý uživatel této sítě.

Komentáře