Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Upozorňuje na úniky hesel a dává fotky do trezorů. Avast představil novou bezpečnostní aplikaci pro iOS

Ačkoliv jsou iOS zařízení zpravidla velmi dobře zabezpečena vůči hackerským útokům, vždy existují nějaké cesty, jak se i do nejbezpečnějších systémů dostat. Právě této skutečnosti si je vědom česká IT společnost Avast, která nově rozšiřuje své mobilní portfolio bezpečnostních aplikací o zcela novou pod označením Avast Security & Photo Vault.

Ta má poměrně jasný cíl: co nejefektivněji chránit osobní údaje uživatele. Existuje však spousta aplikací, jež klade důraz na ochranu uživatelského soukromí, na druhou stranu málokterá nabízí takové funkce pohromadě jako právě počin z českých dílen. Její jádro je založen zejména na třech pilířích, přičemž tím prvním je Ochrana identity.

Tato funkce spočívá v upozorňování uživatele na případné odcizení jeho přihlašovacích údajů, respektive hesla k e-mailovým účtům. Využívat k tomu má největší databázi kradených přihlašovacích údajů, která je na dark webu a čítá až 9 milionů online účtů. Z ní pak zjišťuje, zdali se v jejím výčtu neobjevují i přístupy daného uživatele.

Aplikaci je možné si vyzkoušet na 14 dní zdarma

Dalším pilířem je takzvaný Wi-Fi test, který prakticky ověřuje, zdali je daná Wi-Fi bezpečná. Pokud funkce zjistí, že není, upozorní uživatele, že se může stát cílem hackerů. Nehledě na to, že dokáže indentifikovat například hacknuté DNS servery či sítě, které nejsou plnohodnotně zabezpečeny.

Avast Security & Photo Vault dokáže uživatelům mimo jiné poskytnout jistý fototrezor, který slouží jako šifrované úložiště fotek, do něhož je přístup podmíněn bezpečnostní funkcí Face ID, potažmo Touch ID nebo tradičním PIN kódem.

Vyplatí se prémiová verze

Avast svou novou aplikaci nabízí ve dvou variantách – bezplatné a prémiové. Verze s nulovým poplatkem je spíše pro vyzkoušení, protože obsahuje limity jako ochrana identity pouze na jedno e-mailovou adresu či maximálně 40 fotek ve zmíněném virtuálním trezoru. Placená možnost, která stojí 129 Kč měsíčně nebo 539 Kč ročně, pak nabízí neomezený počet adres či fotek a také virtuální privátní síť (VPN) pro bezpečné surfování po internetu.

Avast Security & Photo Vault je ke stažení na App Storu.

Komentáře