Inzerce      O nás     CzechCrunch  
AirPower není jediná. Nepochopitelně čekáme i na kryt pro iPhone XR
Foto: Apple

Zákazníci Applu si postupně zvykají, že si na některé produkty Applu musí počkat déle, než bylo dříve obvyklé. Platí to pro hardware, ale i pro některé softwarové funkce. Dlouho po představení se čekalo například na AirPods, HomePod, Mac Pro i třeba na funkce jako Zprávy v Cloudu, skupinový FaceTime, AirPlay 2 a podobně. Ještě extrémnějším příkladem je pak bezdrátová nabíječka AirPower, která byla představena v září 2017 a nyní, v závěru roku 2018, to vypadá, že se jí možná nedočkáme vůbec. Čekáme ale i na mnohem banálnější produkt – originální kryt či pouzdro pro iPhone XR.

Kryt na telefon je tak „obyčejným“ produktem, že nad jeho absencí v nabídce Applu skutečně zůstává rozum stát. Pokud máte iPhone XS či XS Max, k dispozici je široká paleta krytů i pouzder v řadě barev, a to jak kožených, tak i silikonových. V silikonovém provedení je k dispozici hned 12 barevných variant, v kožené 8 a nechybí ani 5 barevných modifikací zavíracího koženého pouzdra Folio. Pokud ale chcete pouzdro pro o něco dostupnější iPhone XR, u Applu nepochodíte.

Absence krytu pro telefon je skutečně neobvyklá a za normálních okolností je ochrana pro iPhone vždy dostupná od vstupu telefonu na trh. V některých regionech byl navíc iPhone XR umístěn do ochranného krytu již na produktových fotografiích v oficiálních tiskových materiálech firmy. Průhledný silikonový kryt, který byl k vidění na fotografiích, nicméně v obchodě nenajdete.

Foto: Apple

Jedním z důvodů, proč Apple kryt neprodává, by mohly být pestré pastelové barvy, ve kterých Apple iPhony XR dodává, a které by v krytu příliš nevynikly. Na druhou stranu, třeba průhledný silikonový kryt tento problém řeší. Mnoho lidí si navíc pořídilo černý či bílý iPhone a na ničím nerušené prezentaci barvy vlastního telefonu jim nemusí příliš záležet. Další věc je, že Apple již v minulosti ukázal, že zajímavé kryty umí vytvořit i pro barevné telefony.

Prvním pestrobarevným iPhonem byl model 5C, který na trh dorazil s pestrobarevnými kryty s velkými kulatými otvory, díky kterým bylo možné naopak zajímavě kombinovat barvu telefonu a barvu krytu. Právě s těmito kombinacemi si Apple tehdy v rámci představení telefonu hodně vyhrál.

Foto: Apple

Teoreticky mohla firma Tima Cooka kryty a pouzdra navrhnout, ale nastat problém ve výrobě. To se ale nezdá příliš pravděpodobné. Na výrobě průhledných krytů podle všeho není nic složitého, což ostatně ukazuje řada výrobců, kteří již průhledný kryt pro iPhone XR prodávají. Jeden takový od značky Otterbox ostatně Apple nabízí i v rámci vlastního obchodu. S produkcí barevných krytů má pak Apple dlouholeté zkušenosti.

Je každopádně velice podivné, že by si Apple nedokázal poradit s navržením a produkcí krytu pro vlastní telefon. Smysl to navíc nedává ani ekonomicky. Vždyť Apple u svých ostatních telefonů úspěšně prodává silikonové kryty za 1 190 korun a kožené ještě o dvě stě korun dráž. Marže musí být u takového produktu skutečně slušná a takto firma zbytečně nechává zisky sbírat různé výrobce třetích stran. Snad se tedy někdy dozvíme, v čem byl zakopaný pes.

Komentáře