Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple chystá Apple Smart Battery Case pro iPhone XS, XS Max a XR. Podívejte se, jak vypadá
Vlevo starý obal, vpravo nový obal (Foto: 9To5Mac)

Ve čtvrtek proběhla internetem zpráva informující o možnosti, že Apple pracuje na novém modelu Apple Smart Battery Casu pro iPhony XS a XR. To zhruba 3 roky poté, co cupertinský gigant představil vůbec první produkt z tohoto portfolia pro iPhone 6, 6S a 7, který disponoval kapacitou 1 877 mAh.

iOS vývojář Guilherme Rambo si totiž všiml, že součástí beta verze operačního systému watchOS 5.1.2, je nová verze ikonky iPhonu s obalem, která se standardně používá právě k indikaci nabíjení přes Smart Battery Case. Nový vizuál ikonky ze zadní strany odpovídá rozměrům nových iPhonů, což je zřetelné zejména u vertikálně pozicované čočky fotoaparátu a také zmenšených okrajů telefonu ve spodním části, kde se dříve nacházel Home Button.

Stará vs nová ikonka

Portálu 9To5Mac se nyní nicméně podařilo zachytit ještě cennější a přesvědčivější úlovek. A to vizuál (foto nahoře) nových nabíjecích obalů pro nové iPhony s modelovým označením A2070, A2071 a A2171, což nepřímo napovídá možnosti, že nabíjecího obalu se dočká kompletní trojice nových iPhonů XS, XS Max a XR.

Co se obalu týče, na první pohled zaujme především velikost prostoru pro baterie. Zatímco u starého modelu určeného pro iPhony 6,6s a 7 bylo v okolí baterie spoustu volného místa, do nového obalu se díky designu iPhonů podařilo zakomponovat baterii mnohem větší.

Pro porovnání 3 roky starý Smart Battery Case

To naznačuje že místo kapacity 1 877 mAh, která byla k dispozici právě u původního nabíjecího obalu, se nyní můžeme těšit na mnohem větší dávku energie. Otázkou už jen zustává, kdy nový Smart Battery Case zamíří na pulty obchodů. Původní verzi z roku 2015 totiž Apple vydal v prosinci a pokud se tedy Tim Cook a spol. budou držet stejného harmonogramu, novinky bychom se mohli dočkat ještě letos.

Komentáře