Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Music míří do reproduktorů Amazon Echo
Amazon Echo (Foto: Amazon)

Ač jsou Apple a Amazon na technologickém poli mezi sebou konkurenti, nebrání jim to ve vybraných spolupracích. Není tomu totiž tak dávno, co gigant pod vedením Tima Cooka uzavřel s Amazonem dohodu o oficiálním prodeji svých produktů na jeho e-shopu a nyní přichází další věc, která posiluje jejich dobré vztahy. Tentokrát však z hudební sféry.

Amazon bude od 17. prosince podporovat ve svých hlasově ovladatelných a masově oblíbených reproduktorech Echo Apple Music, službu, která je hned za Spotify největší platformou pro streaming hudby. Dosud bylo možné na produktech Echo skrze Alexu využívat hudební služby jako Pandora, iHeartMedia (potenciální součást Apple Music), Amazon Music a samozřejmě švédská jednička Spotify.

Majitelé reproduktorů Echo, kteří jsou současně i posluchači Apple Music, tak dostanou jednoduchou možnost, jak hlasově korigovat hudbu. V principu bude celý postup velmi podobný jako například již integrovaných služeb, tedy zadání povelu na přehrání dané skladby či playlistu, zjištění právě hrající písničky na Apple Music a tak podobně.

Zároveň jde o zásadní krok v boji Apple Music proti Spotify, který je na streamingovém poli čím dál rozšířenější. Díky němu by totiž cupertinská služba mohla přilákat opět o něco více uživatelů s cílem předběhnout Spotify, které kumuluje přes 87 milionů aktivních posluchačů. Navíc se nemusí spoléhat pouze na svůj chytrý reproduktor HomePod, který je ve srovnání s „levnými“ produkty Echo relativně drahý.

Amazon Echo Dot (Foto: Amazon)

Ostatně Apple pro dosažení tohoto cílu dělá řadu dalších věcí. Může jít například o možný odkup podílu největšího provozovatele rádiových stanic v USA iHeartMedia, již uskutečněnou akvizici rozpoznávací aplikace Shazam či najmutí klíčových lidí z hudebního analytického startupu Asaii.

Komentáře