Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple najal klíčového designéra z Tesly a opět rozvířil spekulace o vývoji vlastního auta
Foto: Tesla

Vyvíjí Apple své vlastní samořídící auto? Otázka, která se přibližně před dvěma lety objevovala snad v každém technologickém médiu. Kalifornská společnost nicméně tyto domněnky v roce 2016 nepřímo vyvrátila a podle solidních zdrojů se na povrch dostalo, že namísto vývoje skutečného auta se má Apple v rámci utajovaného projektu Titan soustředit spíše na autonomní systémy, které by výhledově nabízel ostatním automobilovým firmám. Nyní však vše může být jinak.

Do Applu totiž nově přišla zajímavá posila z Tesly, a sice Andrew Kim, který v automobilce Elona Muska působil na postu senior designéra a pracoval na vzhledu vozů Model 3, S, X a Y včetně Roadsteru V2 nebo elektrického tahače Semi. Podle serveru The Verge se měl mimo jiné i výrazně podílet na designování kabiny u zmíněného „trojkového modelu“, kterou musel navrhnout tak, aby počítala jak s lidským řízením, tak i tím počítačovým.

Nadšenecký koncept budoucího vozu od Applu (Foto: Ali Cam / Behance)

Jeho know-how by tak společnost Tima Cooka mohla teoreticky překlopit pro design vlastního vozu, čemuž nasvědčuje i pár měsíců starý příchod „kolegy“ Douga Fielda, který se do Applu vrátil z pozice šéfa automobilového inženýringu v Tesle.

Je nicméně velkou otázkou, zdali nad tím takto přemýšlí i samotný Apple, který standardně bližší informace o chystaných plánech usilovně tají. Cook totiž několikrát pronesl, že se společnost chce soustředit na „důmyslnější věci než na auta“, čímž narážel nejspíše na zmíněné samořídící systémy. Na druhou stranu mohlo vedení firmy své stanovisko změnit a přeci jen se do návrhu vlastního vozu pustit. To je zatím ve hvězdách.

Andrew Kim

Tak či tak, Kim by pro Apple mohl znamenat i výraznou posilu do designérské divize jako takové. Není tajemstvím, že společnost chystá do pár let s největší pravděpodobností představit své vlastní brýle pro rozšířenou realitu, kde by Kimovy schopnosti, jež načerpal i například v Microsoftu, kde dříve působil v oddělení pro HoloLens nebo Xbox, mohly být velmi užitečné.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Day 1

Příspěvek sdílený Andrew Kim (@mnmllymnml),

Komentáře