Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Platební služba Apple Pay dorazila do Německa. Česko se dočká na přelomu ledna a února
Foto: MasterCard

Dlouho dopředu se vědělo, že bezkontaktní platební služba Apple Pay dorazí ještě letos do Německa. Příchod potvrdily i tamní banky, které začátkem listopadu rozeslaly svým klientům zprávy informující o této podpoře. Vše se nakonec o něco protáhlo a sousední stát stihly předběhnout země jako Belgie a paradoxně také Kazachstán, nyní však němečtí uživatelé jablečných zařízení mohou jásat — Apple Pay totiž oficiálně dorazilo.

Zpočátku je služba podporována bankovními institucemi jako Deutsche Bank, Hanseatic Bank, HypoVereinsbank, Edenred, comdirect, Fidor Bank a American Express. Dostupná je nicméně i pro klienty bankovních (mobilních) služeb N26, boon, VIMpay, bunq a O2. U vybraných z nich však podpora nemá být ještě plně spuštěna, což by se ale mělo změnit do několika dní či týdnů.

Zatímco tak Němci mohou této populární platební služby, která debutovala v roce 2014, pomocí svých iPhonů, iPadů, Apple Watch a Maců využívat již dnes, Češi ještě musí čekat. Příchod se ale krátí..

Podle zprávy sesterského serveru CzechCrunch z poloviny října by mělo Apple Pay dorazit mezi českou veřejnost už na přelomu ledna a února příštího roku, tudíž za necelé dva měsíce. Podporu již dopředu hlásí Air Bank, Moneta, ČSOB, Komerční banka a také Česká spořitelna.

Komentáře