Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple sjednává adaptaci izraelského drama seriálu Nevelot. Hlavní roli si zahraje Richard Gere
Richard Gere (Foto: Montclair Film / Flickr

Ačkoliv má Apple důrazně odmítat existenci jakéhokoliv násilného, vulgárního a sexuálních obsahu na své chystané televizní službě, jeho nejnovější kroky tato slova příliš nepotvrzují. Kalifornská společnost má být totiž blízko k nákupu televizních práv izraelského seriálového dramatu Nevelot (známé také jako Bastards) z tvrdého a temného prostředí vojenských veteránů, z něhož by Apple vytvořil adaptaci pro americké publikum.

Právě Nevelot je v seriálovém světě poměrně horké zboží a boje o tato práva svádí hned několik firem, jmenovitě například Showtime, FX nebo Amazon. O to víc, když má hlavní roli v této adaptaci ztvárnit Richard Gere, americká hollywoodská ikona, která účinkovala v celé řadě úspěšných filmů včetně hitu Pretty Woman.

Po výkonně producentské stránce si pak tuto sérii, která má s největší pravděpodobností odstartovat s osmi díly, má vzít na starost tandem Howard Gordon–Warren Leight. Ten se v minulosti podílel například na seriálech Ve jménu vlasti nebo Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti.

Nevelot ve zkratce pojednává o dvou armádních veteránech, kteří se rozhodli zabíjet mladistvé z přesvědčení, že nerozumí obětování, které si musely prožívat jejich generace.

Momentálně však není jisté, zdali se chystaná smlouva mezi skutečně podepíše. Podle lidí obeznámených s bližšími plány by celá situace mohla narazit například na nevyhovující rozpočet. Tak či tak je přeci jen možné, že by se na televizní streamovací službě Applu, která by měla dorazit již v březnu příštího roku, vedle seriálů jako Defending JacobWolfwalkersNadace a dalších objevil materiál založený na násilí, tedy na tématu, který Apple na své platformě z podstaty nechtěl.

Pokud by však chtěla společnost konkurovat zaběhlým službám jako Netflix nebo HBO Go, byl by takový obsah pravděpodobně zapotřebí. Ať se to veřejnosti líbí, nebo ne, násilný a kontroverznější obsah je mezi diváky stále oblíbenější.

Foto: Apple

Komentáře