Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple v nové videosérii Real Stories popisuje příběhy lidí, kterým Apple Watch zachránily životy

Apple dělá postupně vše pro to, aby z Apple Watch udělal spolehlivý nástroj, který by mohl lidem zachraňovat i životy. Ať už jde o klasické měření tepu, z jehož hodnot se dá vyčíst také spousta potenciálních příznaků závažnější nemoci, nebo o pokročilé funkce jako detekce pádu či elektrokardiogram, který byl nově oficiálně zpřístupněn. A aby společnost tyto zdravotní prvky zdůraznila, odhalila novou sérii videí pod názvem Real Stories.

V ní popisuje příběhy vybraných lidí, kterým Apple Watch výrazně pomohly a dokonce i zachránily jejich život. Video se zaměřuje například na muže, který spadl během kitesurfingu a použil své Apple Watch k zavolání svému synovi, 13letého kluka, kterého hodinky informovaly o zvýšeném srdečním tepu, nebo matku, jež se nabourala v autě a díky Apple Watch si snadno zavolala pomoc záchranných složek.

Možná ještě srdceryvnější video si Apple připravil pod názvem Real Stories: Michael. Oproti tomu předchozímu totiž popisuje příběh pouze jedné osoby, respektive Michaela Jacksona (nikoliv slavného zpěváka), kterého Apple Watch vzbudily tím, že mu nahlásily zvýšený srdeční puls.

Michael se totiž od narození potýká s takzvanou spastickou tetraplegií, tedy syndromem ochrnutí, a jakákoliv nezvyklá reakce ho může výrazně ovlivnit na životě. Ihned tak zamířil na vyšetření, kde mu zjistili, že měl sepsi s možnými fatálními následky. Naštěstí doktoři vše zachytili včas, a to hlavně díky „pouhým“ hodinkám.

Komentáře