Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple v rámci Světového dne boje proti AIDS změnil logo na mnoha Apple Storech na červené

I když byl Světový den boje proti AIDS teprve před dvěma dny, jedna z největších technologických společností na to okamžitě zareagovala a podpořila důležité hnutí symbolickým gestem. Ano, řeč je o Applu, který se nově podpoře boje proti AIDS a HIV věnuje již mnoho let prostřednictvím svých červených alternativ produktů s názvem (RED), z nichž jde podstatná část výdělku právě na charitativní účely.

Nyní se ovšem Apple rozhodl mezinárodně uznávaný den podpořit i vizuálně, konkrétně změnou svého loga na vybraných Apple Storech z čistě bílé na červenou barvu, což především v noci tvoří velmi zajímavý efekt. V průběhu předcházejících dní tak s nadšením šéf Applu Tim Cook na svém twitterovém účtu sdílel vybrané fotky, aby iniciativu podpořil.

K tomu se samozřejmě, jak můžete vidět na konci tohoto článku, připojilo i množství dalších fanoušků. Apple takto změnil celkem 125 svých obchodů a dalších 400 log na Apple Storech překryl speciální červenou deskou. Aby toho nebylo málo, Apple chce za týden od prvního do sedmého prosince přispět dolarem z každého nákupu v Apple Storech nebo na jeho webových stránkách do nadace (RED), s níž dlouhodobě spolupracuje.

Podobným způsobem již Apple vybral za několik let bezmála 200 milionů dolarů, které doplnily dalších 400 milionů dolarů od dárců třetích stran. Vše směřuje právě na boj proti HIV a AIDS.

Několik dalších pohledů na změněné Apple Story:

Komentáře