Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple začal konečně prodávat průhledný obal na iPhone XR. Stojí 1 190 Kč

Uběhly téměř tři měsíce od momentu, kdy Apple představil iPhone XR, prakticky vstupní model do světa jablečných telefonů s velmi solidní výbavou. Spolu s ním také společnost v tiskové zprávě uvedla, že k němu bude nabízet i kryt. Oproti těm, které jsou k dispozici pro iPhony XS a XS Max v silikonových a kožených plnobarevných variantách, však verze pro XR měla být průhledná, aby vynikly barvy, v nichž telefon přichází.

Dlouhou dobu se však nic nedělo. Apple z nepochopitelných důvodů otálel s uvedením relativně banálního výrobku, který je pro mnoho lidí ze své podstaty velmi důležitý. Začala to až připomínat onu kontroverzní situaci s AirPower, potažmo se zpožděnými službami jako skupinový FaceTime, Zprávy v iCloudu nebo AirPlay 2. Nyní se však situace mění.

Apple svůj průhledný kryt na iPhone XR do prodeje nakonec oficiálně uvedl a je k dispozici na jeho e-shopu. Na první pohled nejde o nic zázračného (ostatně jak by se dalo čekat). Zkrátka běžný obal s průhlednou vrstvou, kterých jsou na trhu tisíce. Apple však dodává, že vnější i vnitřní povrch má být odolný vůči poškrábání, což by šlo reálně ověřit až při každodenním testování. Vzhledem k tomu, jak je tenký, tak s ním má být možné i bezdrátové nabíjení.

To je prakticky vše. Na druhou stranu prakticky neexistuje způsob, jak tyto jednoduché kryty, které mají sloužit hlavně pro základní ochranu zařízení, nějak výrazně vylepšit. Apple si však našel jinou cestou, jak své řešení „odlišit“ — cena. Obal totiž stojí 1 190 Kč, což je suma, ze kterou se dá najít i deset takových krytů. Sice ne vyloženě značkových, ale se stejným efektem.

Je tedy zajímavé, jak Apple nad touto situací vlastně přemýšlí. Mnozí mohou argumentovat, že Apple byl vždy dražší značkou, což mají pravdu, na druhou stranu ceny za iPhony, iPady, Macy či například AirPods jsou ve srovnání s běžným průhledným krytem obhajitelné. Pro srovnání: cena je stejná jako silikonový kryt na iPhone XS Max, který je nejen větší, ale pravděpodobně také „pevnější“ a se sytými barvami.

iPhone XR (Foto: Apple)

Tak či tak, zájemci se o tento kryt určitě najdou. Pokud mezi ně patříte i vy, můžete objednávat ZDE.

Komentáře