Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple zveřejnil žebříčky nejlepších aplikací, her nebo hudby za rok 2018

Stejně jako ke konci každého roku i letos Apple zveřejnil žebříček těch nejlepších aplikací, her, skladeb, podcastů, filmů a také knih, které v průběhu roku 2018 podle představ společnosti „formovaly zábavní průmysl a kulturu po celém světě“. A pravděpodobně nejatraktivnější oblastí byl právě App Store, respektive Mac App Store.

V rámci tohoto segmentu Apple odhalil nejlepší aplikace a hry pro iPhony, iPady a Macy, které navíc rozdělil do „trendů“. V rámci her tomuto trendu dominovaly hry s multiplayerovou „battle-royale“ tematikou, mezi které patří světové hity jako PUBG a Fortnite. Co se pak týče trendu v aplikacích, tam vyhrálo zaměření self-care v čele s wellness aplikacemi jako Fabulous, Shine a Calm.

Fortnite (Foto: Epic Games)

Apple následně rozdělil jednotlivé vítězné aplikace a hry podle zařízení, na nichž si je možné zahrát. Například nejlepší hrou pro iPhone se stala Donut County (logická příběhová hra s mývalem v hlavní roli) a zlatou medaili za top hru pro iPad získala zajímavé, původně ručně nakreslené hádankové dílo Gorogoa. V rámci aplikací pak zvítězily Froggipedia (výuková aplikace v rozšířené realitě) a kreslící nástroj Procreate Pocket.

Foto: Donut County

Drake jako král Apple Music

Velké pocty se mimo jiné dostalo i Drakeovi, jednomu z nejúspěšnějších rapperů posledních let. Ten se podle Applu stal Umělcem roku. Co se týče Skladby roku, tam si svou zlatou pozici vydobyl hit I Like It od rapperky Cardi B, přičemž Albem roku se stalo Golden Hour od country zpěvačky Kacey Musgraves.

Na iTunes po stránce filmů pak zazářil například Black PantherAnihilaceŠíleně bohatí Asiati nebo Úžasňákovi 2. Celý výčet je k dispozici na oficiálních stránkách Applu.

Komentáře