Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Blíží se návrat iPadu mini? Nová verze by mohla dorazit začátkem příštího roku

O příchodu nové, páté generace iPadu mini se spekuluje již dlouho. Nejmenší jablečný tablet byl totiž výrazněji aktualizován naposledy před třemi lety a veřejnost se tak logicky ptá, zdali se tato řada vůbec na technologickou scénu vrátí. A podle nejnovějších zpráv to vypadá, že iPad mini v inovované podobě na pulty skutečně dorazí.

Japonský blog Mac Otakara na základě svých solidních výrobních zdrojů informuje, že takzvaný iPad mini 5 by měl na trh dorazit v prvních měsících příštího roku, přičemž do samotné výroby by měl jít koncem prosince. Zcela logicky zatím nejsou známy žádné bližší specifikace, nicméně se očekává, že nový nejmenší iPad bude mířit na běžnou (nenáročnou) sortu uživatelů.

Odpovídat by tomu měla i cenovka, která má být oproti aktuálním modelům jablečných tabletů „nízká“, což se má promítnout zejména na displeji, jenž bude vytvořen z levnějších komponent (avšak stále s Retinou). Důraz se má klást i zvýšení výkonu, aby zařízení bylo schopno utáhnout čím dál náročnější aplikace a hry.

Velkou otázkou však je, zdali si nový iPad mini najde dostatečně velkou cílovku, aby pomohl zvednout lehce upadající prodeje iPadů jako takových. Souvislost se hledá zejména u nejnovějších iPhonů, které neustále nabírají na úhlopříčce. Například model XS Max disponuje 6,5palcovou úhlopříčkou, což ve srovnání se 7,9palcovým aktuálním iPadem mini není tak zásadní rozdíl.

Na druhou stranu stále existuje skupina uživatelů, která si neustále drží menší iPhony (jako například SE) a aktualizovaný iPad mini tak stále může být vhodným doplňujícím prostředníkem mezi telefonem a počítačem. Tak či tak, informace je to zatím poměrně vzdálená a může se stát celá řada věcí a změn.

Přijde i nový 9,7palcový iPad?

Spolu s očekávaným příchodem nového iPadu mini se na povrch dostaly také zprávy, že Apple chystá inovovat i klasický 9,7palcový iPad, který v roce 2017 uvedl na trh jako dostupnou verzi pro nenáročné (avšak s podporou Apple Pencilu). Nadcházející generace by měla nabízet především větší displej okolo 10 palců a lepší vnitřnosti. Do prodeje by se pak teoreticky mohla dostat až v druhé polovině roku 2019.

Inovovaný iPad by mohl vypadat podobně s aktuálním iPadem Pro, tedy s menšími rámečky a teoreticky i s Face ID

Komentáře