Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Designér Ben Geskin ukazuje, jak by mohl vypadat nový iPhone s otvorem namísto výřezu
Vsadí Apple na otvor v displeji? Podle designéra Bena Geskina by mohl

Rok 2018 byl pro letošní smartphony charakteristický zejména jedním prvkem: výřezem v displeji. Tento trend odstartoval v září minulého roku Apple se svým iPhonem X, jehož takzvaný notch se stal terčem řady posměšků, nicméně i tak jej konkurenční výrobci přesvědčivě okopírovali a implementovali do svých vlajkových lodí.

Je však více než pravděpodobné, že výřez v displeji slouží jako přechodná stanice do doby, než firmy vymyslí důmyslnější řešení, kam by ukryly přední kamery a všemožné senzory, jež se nyní tradičně vyskytují v těchto výřezech. Jedním z řešení je miniaturní kruhový otvor přímo v displeji.

Právě touto variací tradičního výřezu se postupně začínají zabývat výrobci jako Samsung, který ji ukrývá do modelu A8s, nebo Huawei a veřejnost se tak logicky ptá, zdali s tímto řešením může výhledově přijít i Apple, průkopník onoho kontroverzního „notche“.

Ač se tato možnost jeví jako nepravděpodobná (minimálně v následujících několika letech), protože by nedokázala nabídnout dostatečný prostor k pokrytí důmyslného kamerového systému TrueDepth, designér Ben Geskin i tak ukazuje, jak by iPhone s tímto otvorem mohl ve skutečnosti vypadat.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

iPhone with hole-punch display 🤔

Příspěvek sdílený B E N G E S K I N (@venyageskin1),

Geskin se ve svém návrhu zaměřil hlavně na to, aby otvor dokázal pojmout dvě kamerové čočky. Proto spíše připomíná ovál a ne kolečko. Na druhou stranu si také uvědomoval, že Apple k této variantě patrně nepřistoupí, což ho motivovalo k vytvoření dalšího návrhu, kde není vyloženě displejový otvor, ale násobně menší výřez.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Future iPhone: Smaller notch or hole-punch? 🤔

Příspěvek sdílený B E N G E S K I N (@venyageskin1),

To se jeví jako logičtější varianta a některé zprávy zahraničních médií dokonce hovoří i o tom, že Apple na menším výřezu již pracuje. Vizí je však samozřejmě všechny komponenty chytře umístit pod displejový panel a nevytvářet žádné kompromisy, což je ale zatím běh na dlouhou trať.

Komentáře