Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Do aukce míří první číslo magazínu Macworld z roku 1984, které podepsal sám Jobs

Každý, kdo se zajímá o Apple více do hloubky, ví, jaké jméno má světě magazín Macworld. Šlo o jeden z prvních tištěných a vysoce úspěšných časopisů, který od roku 1984 pokrýval dění výhradně okolo cupertinské společnosti. Před čtyřmi lety však byla jeho fyzická podoba zaříznuta a zůstal pouze na internetu, což však neznamená, že o tištěnou podobu není stále zájem. Dokázat to chce aukční síň RR Auction s raritním kouskem.

Na svém webu totiž oznámila spuštění dražby prvního čísla z únoru roku 1984, které bylo podepsané samotným Stevem Jobsem, spoluzakladatelem a dlouholetým výkonným ředitelem firmy. V pravém slova smyslu však nejde o podpis, ale spíše o věnování, které směřoval jistému Mattovi, který si Jobse odchytl během slavnostního otevření ikonického Apple Storu na newyorské Páté Avenue 19. května 2006.

Steve Jobs během podpisu první čísla Macworldu (Foto: RR Auction)

Jobs mu tehdy na přinesený výtisk, na jehož titulní straně je vyobrazený on sám spolu s trojicí Maců, napsal „to Matt, steven jobs“. A právě díky tomuto věnování a relativně dobře zachovalé podobě se takzvané Premier Issue chystá vydražit za přibližně 10 tisíc dolarů (cca 230 tisíc korun).

Titulní strana prvního čísla Macworldu (Foto: RR Auction)

Cena se však může vyšplhat mnohem výše a nebylo by to překvapením — věci spojené s Applem mají obecně velmi vysokou aukční hodnotu. Příkladem může být originální počítač Apple I z roku 1976, který se vydražil za více než 8 milionů korun.

V podobném stavu se vzácný Apple I z roku 1976 vydražil (Foto: RR Auction)

Aukce má začít ještě dnes s odhadovaným ukončením 13. prosince. Spolu s ní startuje i jiná dražba z jablečného světa, a to konkrétně vizitky s ikonickým duhovým logem Applu, na které je Jobs veden jako předseda představenstva. Ta se odhaduje na přibližně 500 dolarů.

Kultovní vizitka Steva Jobse (Foto: RR Auction)

Komentáře