Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Duet Display nově z iPadu udělá plnohodnotný displej k Macu, využívá hardwarovou akceleraci

Pokud chcete využívat iPad jako sekundární displej ke svému Macu, aplikace Duet Display je již dlouhá léta jasnou první volbou, jak toho docílit. Jedná se o spolehlivou aplikaci, která si právem dobyla prvenství na trhu. V průběhu let se ale její funkčnost spíše zhoršila než zlepšila, ačkoli za to vývojáři (mimochodem bývalí inženýři Applu) nemohli. Apple jedním z updatů macOS znemožnil využívat jeho dosavadní technologii a aplikace se musela spokojit s protokolem AirPlay pro zrcadlení obrazu.

Pouhé zrcadlení obsahu samozřejmě není tak elegantní řešení, a to už kvůli tomu, že má přenos obrazu jistou prodlevu. Na trh navíc letos v říjnu dorazil konkurenční produkt s názvem Luna od vývojářů grafické aplikace Astropad. Ten přišel s hardwarovým modulem do USB-C portu či Mini DisplayPortu, který umožnil obraz přenášet efektivněji.

Nyní však Duet Display vrací úder. Příjemné navíc je, že mu k tomu stačí bezplatná softwarová aktualizace. Duet Display je nyní v App Storu ke stažení ve verzi 2.0, která přináší plnou hardwarovou akceleraci přenosu, čímž se přenos dostává na úplně novou úroveň. Mac navíc nyní iPad připojený přes tuto aplikaci uvidí coby plnohodnotný druhý displej. S iPadem tedy budete moci pracovat jako s jakýmkoli jiným monitorem. Tablet od Applu vám ale přinese výhody, které běžný monitor nenabídne – je snadno přenosný, multidotykový a podporuje Apple Pencil.

Vývojáři aplikace Duet Display tímto smazávají náskok tvůrců zmíněného řešení Luna, ale přinášejí o mnoho dostupnější řešení. Mezitímco za hardwarový modul Luna Display zaplatíte zhruba 1 800 korun, aplikace Duet Display nyní stojí 249 korun a případně je k dispozici rovněž měsíční předplatné za 49 korun. Dá se rovněž připlatit za verzi Pro, která aktuálně stojí 679 korun a nabízí prémiové funkce, jako je podpora Apple Pencil.

Nápad, jak využívat řešení Luna (Foto: Astro HQ)

Bude tedy zajímavé sledovat první recenze a srovnání s řešením Luna. Pokud se vývojářům Duet Display skutečně podařilo vyrovnat se konkurenci čistě softwarovou a tedy výrazně levnější cestou, bude to mít Luna skutečně těžké. Proti konkurenčnímu řešení se ostatně vývojáři Duet Display přímo vymezili na Twitteru.

Komentáře