Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Dvojice žaluje Apple, že u produktových fotek iPhonů XS záměrně zakryl notch
Take design může být předmětem patentů a Apple má v historii několik kontroverzí s tím spojených

I když se Apple za takzvaný notch (horní výřez v displeji, v němž jsou ukryty komponenty pro kamerovou technologii TrueDepth) nijak zvlášť nestydí a prakticky jej u nových iPhonů považuje za nutnou věc, přeci jen se snaží, aby nebyl tolik na očích. Minimálně u hlavní produktové fotky modelů XS a XS Max, na které staví marketingovou kampaň.

Mnozí si totiž u této vizualizace hned všimli, jak chytře Apple pracoval s pozadím telefonu, kdy se z levé strany rozprostírá bublina a táhne se prakticky přes celý displej, nicméně s tím rozdílem, že nezasahuje do horní části zařízení, kde je výřez. Tam je standardní černá barva, která jej důmyslně zakrývá.

Jde tak o dobře provedený trik, na který znalejší uživatelé Applu sice nenaletí, ale nováčci třeba ano. A právě to je údajně případ jisté americké dvojice zájemců, Christiana Sponchiada a Courtney Davis, která za tento marketingový prvek Apple žaluje u soudu v severní části Kalifornie.

Davis si totiž dle své výpovědi, která čítá 55 stránek, předobjednala iPhone XS Max, aniž by tušila, že s notchem tento model vůbec přichází. Ovlivnit ji měly právě produktové fotky, na kterých horní výřez není vůbec vidět. Nové modely iPhonů takto navíc neměl vyobrazovat pouze Apple, ale i ostatní prodejci.

U levnějšího iPhonu XR pak Apple notch nezakrývá vůbec

Sponchiada a Davis tak po cupertinské firmě žádají odškodnění, ale zdali se dočkají nějaké nápravy, to je zatím nejisté a možná i dost nepravděpodobné. Ve své výpovědi dále odkazují i na nepravdivý počet pixelů, který Apple počítá i v rozích zařízení, které jsou vlastně zakulacené a množství tak nemá odpovídat papírovému tvrzení.

Celý text je k dispozici níže:

CHRISTIAN SPONCHIADO and CO… by on Scribd

Komentáře