Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Hledání pokladů přímo v iPhonu. Nezávislý vývojář přichází se zajímavou AR hrou na styl Pokémon GO

Díky moderním technologiím se běžné venkovní hry pro děti (a samozřejmě i dospělé) prakticky stávají součástí i novodobých zařízení, jmenovitě těch mobilních. To je případem i oblíbeného „hledání pokladů“, které se zejména v USA pod pojmem scavenger hunt stalo velmi populární. Této aktivity se totiž chytil nezávislý vývojář Arthur Schiller a představil zajímavou digitální alternativu pro iPhony a iPady.

Na platformě Product Hunt zveřejnil hru s názvem Scavengar, která se principem podobá obřímu hernímu hitu Pokémon GO. Využívá totiž rozšířené reality a umožňuje hráčům hledat poklady, řešit všelijaké hádanky či se učit novým věcem přímo na iOS zařízeních, které zadní kamerou dokáží snímat okolní svět, v němž díky balíčku ARKit zobrazuje různé digitální prvky.

Zajímavým aspektem celé hry je také možnost tvorby vlastní mapy, jež vychází z okolí daného hráče. Kdokoliv tak může vytvořit vlastní segment, do něhož umístí předměty a hádanky, a nabídne ji soupeřům (respektive přátelům), aby se s ní poprali v rámci konkrétního časového limitu.

Všemu navíc dopomáhá poměrně jednoduché a čisté uživatelské rozhraní vytvořené pomocí programovacího „jablečného“ jazyka Swift s přehledným zobrazováním skutečných map, tudíž ji může hrát takřka kdokoliv. Jedinou podmínkou je minimálně iPhone 6s a novější iPady s iOS 11.4 a vyšším.

Hra je nabízena k bezplatnému stažení na App Storu. Na platformu Android se zatím nechystá.

Komentáře