Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Instagram začíná na iOS testovat kontroverzní horizontální řazení fotek

U Instagramu bývá zvykem, že bez vědomí uživatelů začne testovat nové funkce ve své mobilní aplikaci, potažmo změny přímo v uživatelském rozhraní. Není tomu tak dávno, co například vyrukoval s novou podobou profilů, která zatím dorazila pouze k vybrané skupině uživatelů, nebo s novým prvkem Vaše aktivita, díky němuž lze sledovat strávený čas přímo v aplikaci. Nově však začíná testovat další funkci, která u veřejnosti příliš pozitivních ohlasů nesklízí.

Jedna z nejoblíbenějších sociálních sítí posledních let totiž začala testovat nové řazení příspěvků (respektive sdílených fotek) na hlavním feedu. Namísto standardní vertikální podoby, kdy se fotky objevovaly pod sebou, zkouší horizontální styl, díky němuž je uživatel nucen „swajpovat“ zleva do prava, což připomíná prohlížení takzvaných stories.

Již na první pohled jde o poměrně radikální změnu, která zásadním způsobem mění celé navigační rozhraní Instagramu. Feed se totiž prakticky neposunuje dolů, ale pouze do stran, přičemž spodní část pod fotkou je určena jen komentářům. Zarytým uživatelům Instagramu se to pochopitelně nelíbí a společnosti to dávají poměrně znát. Svědčí o tom zejména aktivita na Twitteru.

Na druhou stranu jde pouze o experiment, který se dle slov samotného Instagramu „vymknul kontrole“ a dostal se k většímu množství uživatelů, než bylo původně plánováno. Je tak otázkou, zdali tato novinka skutečně dorazí ke všem a pokud ano, tak kdy.

Komentáře