Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Konec jedné velké herní éry. Epic Games z App Storu stáhlo ikonickou RPG sérii Infinity Blade

Je to již osm let, co na iPhony a iPady dorazila tehdy jedna z nejzásadnějších mobilních her – Infinity Blade, akční RPG ze středověkého prostředí z dílen uznávaného vývojářského studia Epic Games. Hra byla samotnými tvůrce dokonce představena i na zářijové keynote Applu v roce 2010 a své publikum si získala zejména svým atraktivním zpracováním, které těžilo z herního enginu Unreal Engine 3.

Epic Games pak v roce 2011 vyvinulo druhý díl tohoto fenoménu a dva roky na to i díl třetí. Z Infinity Blade se tak stala trilogie, která bavila nejen hráče napříč jablečnými mobilními zařízeními, ale také samotný Apple, který dal Epic Games vždy prostor na svých keynote k tomu, aby každý nový díl mohlo odprezentovat.

Foto: Epic Games

S postupem let se však herní série žádným zásadním způsobem nepohybovala kupředu. Nepřicházely jak nové díly, tak ani klíčová technická vylepšení, díky kterým by si mohla udržovat svou vysokou laťku. A i když byly díly Infinity Blade dosud stále dobře hodnocené, Epic Games se rozhodlo k razantními (a patrně i logickému kroku) — sérii z App Storu odstranit.

Studio tento krok oznámilo v příspěvku na svém blogu, ve kterém se zmiňuje, že pro něj bylo „neudržitelné tuto sérii nadále podporovat a vylepšovat, aby plnila předurčené prémiové standardy“ (patrně ty grafické a výkonnostní). „Infinity Blade bude mít v našich srdcích vždy speciální místo,“ dodává globální kreativní ředitel Epic Games Donald Mustard.

Důvodem pro tento zářez tak nejspíše nebudou peníze, se kterými multimiliardové Epic Games nemá problém, ale spíše zcela nové zaměření. Studio totiž stojí za herním megahitem Fortnite, který bourá jeden rekord za druhým a neustále na sebe nabaluje nové hráče. Právě tam cítí Epic Games největší potenciál. Na druhou stranu pracuje i na jiných projektech s moderními vývojářskými parametry, mezi které patří například Spyjinx.

Co to znamená pro hráče?

Pro uživatele, kteří mají díly Infinity Blade již stažené a nainstalované, se prakticky nic nemění. Chybět budou pouze in-app nákupy a zcela jistě nebudou přibývat žádné dodatečné herní prvky u prvních dvou dílů. U třetího by se v následujících měsících měly nějaké bonusové možnosti objevit (například updatovaný mód Clash Mobs). Hra navíc stále zůstane „uložena“ na jejich Apple ID, přes které si ji stáhli, tudíž ji budou moci nainstalovat i na nových iPhonech či iPadech.

Foto: Epic Games

Pro uživatele, kteří si Infinity Blade chtěli teprve stáhnout, jsou to horší zprávy. Všechny tři díly již není možné na App Storu najít a jediné, co bylo zachováno (respektive přidáno), jsou tematické samolepky pro iMessage. Jedinou teoretickou možností je tak instalace na dané zařízení přes Apple ID toho uživatele, který ji na svém účtu má.

Premiérové představení Infinity Blade na keynote v roce 2010, kterou měl ještě pod taktovkou Steve Jobs:

Komentáře